Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2: Warsztaty dla młodzieży. Prowadzenie: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek

Zdjęcie: Gdańsk/Scena dla tańca 2016/Taneczna misja vol. 2:  Warsztaty dla młodzieży. Prowadzenie: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek

Na zdjęciu spektakl „Zrabowali mi składaka”. Fot. Piotr Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Taneczna misja vol. 2 Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza na warsztaty dla młodzieży, które poprowadzą twórcy spektaklu Zrabowali mi składaka: Katarzyna Kania, Daniela Komędera, Piotr Stanek. Warsztaty skierowane są do młodzieży zainteresowanej tańcem i ruchem w ogóle. Będą podzielone na dwie części. W pierwszej uczestnicy skupią  się na ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię, kreatywność i świadomość ciała, poszukają sposobów na wyrażanie emocji poprzez ruch. Druga część poświęcona zostanie rozwijaniu techniki ruchu, uczestnicy będą pracować m.in. nad świadomym korzystaniem z pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej i grawitacji oraz usprawnianiem indywidualnej dynamiki i siły w ruchu.

Pokaz spektaklu Zrabowali mi składaka odbędzie w Teatrze Miniatura 30 września o godz. 10.00.

Więcej informacji

 

Bilety na spektakl w cenie 21 zł. Warsztaty: 50 zł.

Pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach: 60 zł.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

***

Taneczna misja vol. 2

Projekt Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, który został zapoczątkowany podczas projektu Taneczna misja w 2014 roku, kontynuuje ideę zapoznawania publiczności teatru ze sztuką tańca. W trakcie projektu zaprezentowane zostaną trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców gdańskiego teatru. W marcu projekt otworzy prezentacja spektaklu LABirynt dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat, w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Matki w maju zobaczyć będzie można spektakl MaMa Perform autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja Zrabowali mi składaka w wykonaniu Katarzyny Kani, Danieli Komędery i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami. Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, realizatorzy projektu uzupełnili program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu, warsztat LABirynt Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zaproszone są kobiety – mamy i nie tylko – które chcą czerpać przyjemność z tańca i swojego potencjału twórczego. Twórcy Zrabowali mi składaka w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego.

Koordynatorką projektu jest Ula Zerek.

Więcej

Prezentacje spektaklu Zrabowali mi składaka w ramach projektu Taneczna misja vol. 2 realizowane są we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

Logo Scena dla tańca (miniaturka) Logo IMIT (oryginał)

Więcej informacji: www.scenadlatanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, w godz. 10.00-14.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close