Gdańsk/Taneczna misja vol. 2: Maria Stokłosa – warsztat z okazji Dnia Matki

Zdjęcie: Gdańsk/Taneczna misja vol. 2: Maria Stokłosa – warsztat z okazji Dnia Matki

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Taneczna misja vol. 2 Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza na warsztaty Marii Stokłosy, towarzyszące pokazowi spektaklu MaMa Perform. Warsztat z okazji Dnia Matki będzie celebrować ekspresję ruchową dostępną każdemu bez względu na poziom zaawansowania i wiedzy tanecznej oraz wiek.

Koszt: 50 zł. Pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach: 60 zł.

Kontakt: Ula Zerek, tel. +48691027899.

Praca, którą zaproponuje Marysia Stokłosa będzie relaksować, dodawać energii i inspirować. Skupi się na uwalniającej mocy tańca i improwizacji ruchowej, na tańcu jako formie sztuki oraz tańcu jako elemencie życia codziennego. Zwróci uwagę na subiektywne doświadczenie cielesności oraz na to, co widać na zewnątrz.

Warsztat potrwa 3 godziny.

Pokaz spektaklu MaMa Perform odbędzie się 20 maja o godzinie 18.00 w ramach projektu Taneczna misja vol. 2. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z wykonawczyniami i choreografką Marysią Stokłosą zatytułowane Macierzyństwo jako projekt kreatywny.

O spektaklu

***

Taneczna misja vol. 2

Projekt Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, który został zapoczątkowany podczas projektu Taneczna misja w 2014 roku, kontynuuje ideę zapoznawania publiczności teatru ze sztuką tańca. W trakcie projektu zaprezentowane zostaną trzy spektakle dobrane tak, aby dotrzeć do różnych grup odbiorców gdańskiego teatru. W marcu projekt otworzy prezentacja spektaklu LABirynt dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat, w reżyserii i choreografii Alicji Morawskiej-Rubczak. Z okazji Dnia Matki w maju zobaczyć będzie można spektakl MaMa Perform autorstwa Marysi Stokłosy. Jesienna prezentacja Zrabowali mi składaka w wykonaniu Katarzyny Kani, Danieli Komędery i Piotra Stanka będzie skierowana m.in. do młodzieży gimnazjalnej. Po spektaklach widzowie zaproszeni będą do dyskusji z twórcami. Chcąc przybliżyć naszym odbiorcom sztukę tańca współczesnego, realizatorzy projektu uzupełnili program o warsztaty towarzyszące wszystkim prezentacjom. Ze względu na interaktywny charakter samego spektaklu, warsztat LABirynt Alicji Morawskiej-Rubczak będzie skierowany do twórców – aktorów i tancerzy, którzy skupią się na idei i specyfice tworzenia teatru tańca dla bardzo małych dzieci. Na warsztat z Marysią Stokłosą zaproszone są kobiety – mamy i nie tylko – które chcą czerpać przyjemność z tańca i swojego potencjału twórczego. Twórcy Zrabowali mi składaka w ramach warsztatu podzielą się z uczestnikami swoją dynamiczną energią i technikami tańca współczesnego.

Koordynatorką projektu jest Ula Zerek.

Więcej

O spektaklu

Prezentacje spektaklu MaMa Perform w ramach projektu Taneczna misja vol. 2 realizowane są we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

Logo Scena dla tańca (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

Więcej informacji: www.scenadlatanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, godz. 10.00-13.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close