Gdańsk: „Taniec butoh – fotografie” – wystawa zdjęć TO-EN

Zdjęcie: Gdańsk: „Taniec butoh – fotografie” – wystawa zdjęć TO-EN

Fot. Martin Gustavsson, © TO-EN Butoh Company, Martin Gustavsson, 2013.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Taniec butoh – fotografie ukazuje tancerkę  TO-EN w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Dawida Linkowskiego, Natalii Osuch i Andrzeja Grzelaka.

Wystawa prezentuje zdjęcia fotografów, którzy pojawili się na drodze twórczej TO-EN. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

W grudniu TO-EN zaprasza również na inne wydarzenia w Gdańsku:

Spektakl CZERŃ – odsłony (9 grudnia)

Warsztaty tańca butoh (10-11 grudnia)

TO-EN jest tancerką butoh. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 roku w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty, wykłady. Ostatnie realizacje to wielkoformatowa instalacja ze szwedzkim artystą Fredrikiem Wretmanem Hikarimuji, 3-miesięczny projekt warsztatowy dla osób 60+ zakończony spektaklem Ukryte wśród liści czy spektakl Desert Rose. TOEN oznacza po japońsku „Ziemia-Ogród”, „Ogród Ziemski” (EARTH-GARDEN) i jest imieniem artystycznym tancerki. www.toenbutoh.com  

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1. Wernisaż.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close