Gdańsk: Teatr Amareya – „Pusty dom”

Zdjęcie: Gdańsk: Teatr Amareya – „Pusty dom”

Fot. Jacek Dominiczak.

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowsze przedstawienie Teatru Amareya. Jak mówią jego twórczynie – Agnieszka Kamińska i Katarzyna Pastuszak – spektakl Pusty dom  to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu (życia). Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

Premiera:  27 listopad 2011 / Klub Żak / Gdański Festiwal Tańca / Trójmiejska Korporacja Tańca

Pomysł/Reżyseria: Agnieszka Kamińska

Choreografia/Wykonanie Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Muzyk:   Agnieszka Kamińska, Jacek Stromski

Konsultacje: Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska

Teksty:   Katarzyna Pastuszak

Kostiumy / Scenografia:  Teatr Amareya

Światła: Teatr Amareya

Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK. Spektakl powstał we współpracy z Klubem Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close