Gdańsk: TO-EN Butoh Company „Butoh mon amour”

Zdjęcie: Gdańsk: TO-EN Butoh Company „Butoh mon amour”

TO-EN. Fot. Natalia Osuch.

Wersja do druku

Udostępnij

TO-EN Butoh Company.zaprasza na premierę miniatury tanecznej Butoh mon amour. Tancerka butoh TO-EN  zaprezentuje w niej przewrotne działanie, w oryginalnej i świeżej stylistyce tańca butoh. Żartobliwą igraszkę z obrazem kobiecego ciała, miejscem, publicznością.

koncept, choreografia, taniec: TO-EN
Projekt oświetlenia: Przemysław Kalemba
Muzyka: Daniel DanielS Sobiesiak
Kostium: TO-EN/ Pani Ella

Po wydarzeniu odbędzie się spotkanie z artystką, które poprowadzi dr Anna Jazgarska.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu wydarzenia
Bilety do kupienia w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz na www.kupbilecik.pl

www.ratuszkultury.pl
www.toenbutoh.com

 

Zaproszeni artyści i krytycy:

Przemysław Kalemba – wieloletni współpracownik Teatru Wybrzeże w zakresie realizacji oświetlenia. Współpracuje z Fundacją Teatru BOTO, a także z Grupą Profit. Wykonuje projekty świateł dla polskiej sceny muzycznej.

Daniel DanielS Sobiesiak – wiolonczelista, kompozytor oraz synestetyk muzyczny, słyszący muzykę kolorami. Nagradzany na konkursach w Koszalinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Malborku. Koncertował zarówno w kraju, jak i za granicą. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest poszukiwanie emocji oraz wyjątkowy sposób jej kreowania na wiolonczeli elektrycznej. Artysta posiada bardzo zróżnicowany dorobek płytowy, eksplorując muzykę klasyczną, szeroko pojętą alternatywę, muzykę filmową oraz ambient, w myśl zasady „muzyka nie dzieli się na lepszą lub gorszą, lecz na tą, która posiada treści emocjonalne lub też nie”.
www.facebook.com/danielscello

dr Anna Jazgarska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Referentka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych literaturze i kulturze. Publikowała m.in. w internetowym „Dzienniku Teatralnym” oraz w miesięczniku „Teatr”.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close