Gdańsk/Trójmiejski Punkt Taneczny: Dzikistyl Company „7.2”

Zdjęcie: Gdańsk/Trójmiejski Punkt Taneczny: Dzikistyl Company „7.2”

Fot. Renata Dąbrowska/Klub ŻAK.

Wersja do druku

Udostępnij

Wiola Fiuk: „Spektakl został zainspirowany opisem piekła z poematu Dantego Alighieri BOSKA KOMEDIA.
7.2 podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychiki, jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi, próbuje stawiać tezy, ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy-cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekło.

Spektakl pokazuje również kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych, codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania na temat duchowych i osobistych zmagań współczesnego człowieka: Jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo? Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane? Co dzieje się z ludzką moralnością w obliczu wyzwań, jakie stawia nam otaczająca rzeczywistość? Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to, co trzeba, aby osiągnąć swój cel? Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości? Każdy wie, czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry? Co sprawia, ze postać żyjąca zgodnie ze swoimi ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego, jak tylko do samego siebie?”

Spektakl jest kolejną produkcja kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak Dzieci innego Boga, Streetwise, Great Dictator, czy Nie-Boska Komedia – produkcja Teatru Wybrzeże. Tym razem najważniejsza będzie narracja.

Pomysł: Patryk Gacki

choreografia: DZIKISTYL COMPANY

tańczą: Wioleta Fiuk, Helena Genjalyan, Mikołaj Wieczór, Marcin Powszuk

scenografia: Beata Targosz /

wizualizacje: Andrzej Rajkowski

muzyka: Igor Herbut

premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013

projekt: Trójmiejska Korporacja Tańca

BILETY
25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Dużej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Odbiór rezerwacji nie później niż pół godziny przed imprezą. / Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. / Liczba biletów zniżkowych na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY limitowana. / Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close