Gdańsk/Tydzień Izraelski: Kamea Dance Company „Mnemosyne” – chor. Tamir Ginz

Zdjęcie: Gdańsk/Tydzień Izraelski: Kamea Dance Company „Mnemosyne” – chor. Tamir Ginz

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Tydzień Izraelski w ramach którego odbędzie się spektakl Mnemosyne w choreografii Tamira Ginza. Spektakl dotyka istoty kolektywnej tożsamości, wspólnoty i dziedzictwa, ceremonii oraz rytuałów, które stoją w sprzeczności z tożsamością jednostki, kształtowaną przez indywidualne wspomnienia. Tytuł pochodzi od greckiej bogini Mnemosyne, uosobienia pamięci, matki muz olimpijskich, których ojcem był Zeus. Pamięć to kod do odczytania spektaklu. Mnemosyne miał premierę w kwietniu 2018.

„Wspomnienia budują i niszczą, prześladują, ale też przemijają… Skąd przyszedłem i gdzie dojdę? Gdzie przynależę?” – pytają twórcy spektaklu. Mnemosyne z choreografią Tamira Ginza, którego premiera odbyła się w 2018 roku, stanowi zwieńczenie 15 – letniej pracy Kamea Dance Company, uznawanego za jeden z najwybitniejszych teatrów tańca na świecie.

Trailer spektakluhttps://www.youtube.com/watch?v=iX8sblEDlgI

Choreografia: Tamir Ginz

Oryginalna muzyka: Avi Belleli

Konsultacja dramaturgiczna: Yoav Michaeli

Kostiumy: Inbal Ben Zaken

Scenografia: Adam Keller

Reżyseria światła: Shay Yehudai

 

Występują:

Ofek Admoni, Ayelet Alfo, Sagi Baleli, Jonatan Bukschtein, Tom David, Lorris Eichinger, Noam Ephron, Eddy Hersaut Calazel, Einav Kringel,  Lou Landre, Alma Lauer, Rona Lerner, Peter Starr, Elliot Thompson.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 16. roku życia.

Bilety:

Strefa A: 60 zł N / 50 zł U

Strefa B: 50 zł / 40 zł

Strefa C: 45 zł / 35 zł

Więcej informacji: https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/tydzien-izraelski/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close