Inne

Gdańsk/Tydzień Izraelski: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna

Zdjęcie: Gdańsk/Tydzień Izraelski: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna

Fot. Gadi Dagon.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Tydzień Izraelski w ramach którego odbędzie się prezentacja filmu Mr. Gaga w reżyserii Tomera Heymanna. Film opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company.

Mr. Gaga to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. Opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GaGa – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Zwiastun filmuhttps://www.youtube.com/watch?v=vC9i_jB5h1k

Więcej informacji: https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/tydzien-izraelski/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close