Gdańsk/Tydzień Izraelski: Niv Sheinfield, Oren Laor „Two Room Apartment”

Zdjęcie: Gdańsk/Tydzień Izraelski: Niv Sheinfield, Oren Laor „Two Room Apartment”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Tydzień Izraelski, w ramach którego odbędzie się pokaz spektaklu Two Room Apartment w choreografii Niva Sheinfielda i Orena Laora. Przez ponad rok artyście  przygotowywali własną wersję choreografii Two Room Apartment Liat Dror i Nir Ben-Gala, która miała swoją premierę w Izraelu w 1987 roku. Spektakl-performans, który stworzyli, wykorzystuje prosty język taneczny i minimalistyczną estetykę. Bada pojęcie życia jako struktury, w ramach której występują precyzyjne, prawie kompulsywnie powtarzane zwyczaje i zachowania. To pojęcie jest głęboko eksplorowane poprzez różnorodne odniesienia, zaczynając od narodu, wojska i rodziny, a kończąc na intymnej relacji pomiędzy kochankami oraz relacji z samym sobą.

W Two Room Apartment mamy do czynienia z dwoma zupełnie różnymi definicjami granic. Z jednej strony chodzi o fizycznie materialne granice, takie jak granice pomiędzy dwoma państwami, czy dwoma pokojami. Z drugiej strony artyści odkrywają własne granice – granice osobistych możliwości i poczucia moralności, które sami sobie wyznaczamy. Two Room Apartment uważany jest za milowy krok w rozwoju niezależnej izraelskiej choreografii. Spektakl spotkał się z międzynarodowym uznaniem i otrzymał wiele nagród, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bagnolet w Paryżu.

Choreografia i wykonanie: Niv Sheinfeld i Oren Laor

Na podstawie realizacji Liat Dror & Nira Bena Gala z 1987 roku.

Muzyka: Ori Vidislavski, Elton John, Vains of Jenna

Konsultant artystyczny: Keren Levi

Reżyseria światła: Netta Koren, Wil Frikken

Rysunki: Ruth Gwily

Zdjęcia: Gadi Dagon

Specjalne podziękowania dla Liat & Nira za wyrażenie zgody na pracę na bazie ich projektu. Projekt współprodukowany przez Centre National de la Danse w Paryżu oraz Grand Theatre w Groningen, przy wsparciu Izraelskiego Funduszu na rzecz Sztuk i Kultury.

 

Trailer spektakluhttps://vimeo.com/72677909

Spektakl przeznaczony dla widzów od 18. roku życia.

Bilety: 40 zł N /30 zł U

Więcej informacji: https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/tydzien-izraelski/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close