Gdańsk/Tydzień Izraelski: Warsztaty dla profesjonalnych tancerzy z Tamirem Ginzem

Zdjęcie: Gdańsk/Tydzień Izraelski: Warsztaty dla profesjonalnych tancerzy z Tamirem Ginzem

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Tydzień Izraelski, w ramach którego odbędą się warsztaty dla profesjonalnych tancerzy z

wybitnym choreografem Tamirem Ginzem, dyrektorem artystycznym jednego z największych zespołów tańca współczesnego w Izraelu – Kamea Dance Company. Warsztat skierowany jest do tancerzy profesjonalnych i zaawansowanych.

Uczestnicy dą mogli poznać tajniki codziennej pracy Kamea Dance Company i pracować pod okiem założyciela zespołu.

Warsztaty będą składały się z dwóch części – rozgrzewki, a następnie repertuarowego kursu mistrzowskiego z Ginzem.

Wymagany odpowiedni strój baletowy. Organizatorzy dziękują Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku oraz Teatrowi Amareya za udostępnienie sali na potrzeby warsztatu.

Liczba miejsc ograniczona.

Koszt uczestnictwa: 20 zł

Tamir Ginz – dyrektor artystyczny i Resident Choreographer Kamea Dance Company Po ukończeniu edukacji tanecznej w Izraelu oraz za granicą, Tamir Ginz występował z Baletem Haifa i był tancerzem Batsheva Dance Company, pod artystycznym kierownictwem Ohada Naharina (1991-1992). Ginz był również rezydentem choreografa Bat-Dor Dance Company w Tel-Avivie i głównym nauczycielem tańca współczesnego w studiu tańca Bat-Dor (1991-2001). Jego pierwsze dzieło dla Bat-Dor, Platform 1, przyniosło mu w 1997 roku duńską nagrodę Albert Gaubier za choreografię. W 2002 roku opuścił Bat-Dor w Tel-Avivie, by wspólnie z Daniellą Schapira założyć KAMEA Dance Company. Prace Ginza łączą w sobie intrygujący styl ruchu z osobistą wypowiedzią, w efekcie czego powstają dzieła o dużej dramatycznej sile. Jego choreografie charakteryzują się osobistym językiem, barwnym i unikatowym, opartym zarówno na klasycznych, jak i nowoczesnych technikach, stawiających czoła fizycznym możliwościom tancerzy ponad wszelkimi ograniczeniami. Na scenie Ginzowi udaje się tworzyć bogaty, wielowarstwowy świat, atrakcyjny dla szerokiego grona publiczności. Jego choreografie prezentowane były na całym świecie, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Szwajcarii, Kazachstanie, Ekwadorze, Panamie, Indiach, na Cyprze, Litwie, w Turcji, Mołdawii, Polsce, Rumunii, na Węgrzech i w Chinach. Ginz posiada również dyplom z językoznawstwa i literatury angielskiej oraz socjologii na Uniwersytecie w Hajfie oraz dyplom nauczyciela tańca z Kibbutz State Seminar College. Uczył tańca współczesnego w wielu czołowych izraelskich szkołach, m.in. na wydziale tańca w Narodowej Szkole Sztuk Pięknych w Telma Yalin, był także założycielem i dyrektorem departamentu tańca w Blich High School w Ramat-Gan. W roku 2014 oraz 2015 został uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Sportu Izraela w dziedzinie tańca.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Gdańsk Wrzeszcz: Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7, w godz. 12.00-14.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close