Gdańsk: Warsztaty butoh z Musihmaru Fujiedą

Zdjęcie: Gdańsk: Warsztaty butoh z Musihmaru Fujiedą

Mushimaru Fujieda. Fot. Yukihiro Toriguchi.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya (Amareya Theatre & Guets) zaprasza do udziału w wyjątkowym spotkania z inspirującym nauczycielem japońskiego tańca butoh – Mushimaru Fujiedą (Japonia), który określa swój styl mianem „Natural Physical Poetry”. Pod jego kierunkiem uczestnicy warsztatów będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała, jego energii, relacji między ruchem i oddechem. Warsztat skierowany do osób zainteresowanych tańcem i teatrem w każdym wieku, które pragną rozwijać swoje umiejętności ruchowe i poznać nowe obszary swojej wrażliwości.

 

Koszt warsztatów 140 zł

Zgłoszenia: amareya.theatre@gmail.com

lub telefonicznie pod numerem +48 605 228 391

Uwaga: warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie 40 zł wpisowego zapewniającego miejsce na warsztacie .

Mushimaru Fujieda (Japonia) – tancerz, choreograf, reżyser. W latach 1972-1989 należał do zespołu teatralnego Ishin-ha. Od 1989 działa jako niezależny tancerz i choreograf. Wypracował własną metodę tańca butoh opartą na improwizacji. Od momentu spotkania z amerykańskim poetą Allenem Ginsburgiem, który był  zachwycony tańcem Mushimaru, tancerz zaczął określać siebie mianem „Natural Physical  Poet”. W 1997 otrzymał prestiżową nagrodę Tobita Drama Award za „Najlepszą improwizację taneczną”.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close