Gdańsk: Warsztaty japońskiego tańca butoh z TO-EN

Zdjęcie: Gdańsk: Warsztaty japońskiego tańca butoh z TO-EN

fot. Paweł Maciak, TO-EN

Wersja do druku

Udostępnij

Od 22 do 24 lipca tego roku Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na warsztaty butoh z tancerką TO-EN. To jedna z niewielu tancerek, która rozwija unikalny styl butoh oparty na metodzie SU-EN, wywodzącej się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty.

O warsztatach:

Gdzie leżą granice naszego ciała? Czym jest nasze ciało w odniesieniu do otaczającej je przestrzeni?

Podczas trzech intensywnych sesji warsztatowych uczestnicy będą szukać odpowiedzi na te pytania i pogłębiać tym samym świadomość własnego ciała. To także doskonała okazja na poznanie metody pracy z ciałem w tańcu butoh – od  treningu po choreografię. Metoda ta bazuje na redefinicji obrazu ciała oraz odkryciu jego nowych artystycznych możliwości. Na warsztaty składają się m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), praca ze zmysłami oraz elementy choreografii oparte na tzw. materiach ciała.

Warsztaty skierowane są do osób między 20 a 45 rokiem życia. Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, ale warsztaty są przeznaczone dla osób sprawnych fizycznie i zdyscyplinowanych.

O butoh:

Butoh jest współczesną formą tańca, który narodził się w Japonii pod koniec burzliwych lat 50. XX wieku. Rewolucyjny pod względem środków wyrazu i przekraczający granice gatunku, wprowadził nowe spojrzenie na ciało na scenie. W Europie butoh wciąż zaskakuje swą odmienną stylistyką, tworząc nowe warunki wymiany artystycznej.

Prowadząca:

TO-EN jest tancerką butoh, choreografką, uczennicą słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. Jej imię artystyczne, TO-EN, które otrzymała od nauczyciela, w języku japońskim oznacza „Ziemię-Ogród” lub „Ogród Ziemski”. Symbolizuje ono kontynuację tradycji tańca butoh oraz jej rozwój na nowym gruncie. TO-EN rozwija unikalny styl tańca butoh, oparty na Metodzie SU-EN. Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. TO-EN jest jedyną kontynuatorką linii tańca butoh według metody SU-EN w Polsce.

Koszt: 450 zł; termin opłat do 10 lipca, w restauracji Oliwskiego Ratusza Kultury – Tu Można Marzyć (od wtorku do niedzieli, w godz. 11.00-22.00) lub w biurze ORK (kontakt: Ewa Labenz, tel. 519 166 301). Płatność tylko na miejscu (gotówką lub kartą). Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy i kwestie organizacyjne: toen@toenbutoh.com

Organizator: Oliwski Ratusz Kultury

Współorganizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Więcej informacji: www.toenbutoh.com, www.ratuszkultury.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, w godz. 10.00-16.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close