Gdańsk: Warsztaty tańca butoh z Daisuke Yoshimoto

Zdjęcie: Gdańsk: Warsztaty tańca butoh z Daisuke Yoshimoto

Daisuke Yoshimoto. Fot. Tetsuya Saito.

Wersja do druku

Udostępnij

Daisuke Yoshimoto – tancerz, choreograf, pedagog. Zaczął tańczyć w wieku czterdziestu lat, by stać się jednym z najwybitniejszych twórców współczesnej sceny butoh. Współpracował z Ohno Kazuo, Iwakim Hisayo i Kojimą Shojim. Występował w wielu krajach, m.in. w Holandii, Francji, Austrii, Włoszech. W latach 1990. wielokrotnie gościł w Polsce z cyklem spektakli inspirowanych rytuałami funeralnymi i tematyką śmierci. Spektakle Yoshimoto, z którymi tancerz występuje w ostatnich latach w Japonii i poza jej granicami to między innymi: Yuri Kaitai Su (1999), A Wedding Dance Party of Gala Chew Duchess (Weselna uroczystość taneczna księżnej Gali Chew 2000), Eros and Thanatos (2005), Ten ku Youran (Kołyska nieba, 2006).Wielokrotnie gościł w Polsce, gdzie oprócz Klubu Żak, występował także w Centrum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatru Kana w Szczecinie, Stowarzyszenia Tratwa w Olsztyn, Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu oraz kilkakrotnie Ośrodka i Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu.

Wizyta Daisuke Yoshimoto i jego zespołu odbywa się we współpracy ze Stefanią Gardecką, Instytutem Teatralnym im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Klubem Winda (GAK) oraz Stowarzyszeniem Amareya Art.

Miejsce warsztatów: Klub Winda (Gdański Archipelag Kultury), ul. Racławicka 17, Gdańsk

Zgłoszenia: Katarzyna Pastuszak (tel. 605228391; kasia.pastuszak@klubzak.com.pl)

Koszt warsztatów: 180 zł (normalny); 150 zł (ulgowy)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

GDAŃSK: Klub Winda (Gdański Archipelag Kultury), ul. Racławicka 17, w godz. 17.00-20.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close