Gdańsk/X-lecie Teatru Amareya: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska „Pusty dom” , solo Aleksandry Śliwińskiej „Ślepa dama na salonach”, otwarcie wystawy zdjęć i pokaz filmu

Zdjęcie: Gdańsk/X-lecie Teatru Amareya: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska „Pusty dom” , solo Aleksandry Śliwińskiej „Ślepa dama na salonach”, otwarcie wystawy zdjęć i pokaz filmu

Fot. Ania Menzel.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny.  Z tej okazji artystki zespołu zapraszają na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia. Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z  fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

 

GŁÓWNE OBCHODY:

18:00 Pusty dom

19:00 Ślepa dama na salonach

19:30  Otwarcie wystawy zdjęć ze spektakli pt. 10 lat Amareya w obiektywie

20:00  Pokaz filmu o Teatrze Amareya

***

Spektakl Pusty dom to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia.  Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki.  Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK. Spektakl powstał we współpracy z Klubem Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Duet: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska

 

Pomysł / reżyseria: Agnieszka Kamińska

Choreografia/ Wykonanie: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Muzyka: Jacek Stromski, Agnieszka Kamińska

Teksty: Katarzyna Pastuszak

Spektakl Ślepa dama na salonach to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie – czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności? …Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje…

Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z Klubem WINDA (GAK)

Pomysł, choreografia, wykonanie: Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Agnieszka Kamińska

Konsultacje: Katarzyna Julia Pastuszak, Agnieszka Kamińska

Kostiumy: Sabina Czupryńska

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Gdańsk: Winda Club (Gdańsk Archipelago of Culture), ul. Racławicka 17, enter from Klonowicza street

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close