Gdańsk/X-lecie Teatru Amareya: Premiera solo Agnieszki Kamińskiej „with-in”, Solo Katarzyny Pastuszak „2”, rozmowa z artystkami

Zdjęcie: Gdańsk/X-lecie Teatru Amareya: Premiera solo Agnieszki Kamińskiej „with-in”, Solo Katarzyny Pastuszak „2”, rozmowa z artystkami

Fot. Ania Menzel.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Amareya obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny.  Z tej okazji artystki zespołu zapraszają na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia. Trzy premiery, wystawa, pokaz filmu, prezentacje spektakli z repertuaru teatru oraz świętowanie z fanami, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

GŁÓWNE OBCHODY:

18.00 with-in– spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej

19:00 2 – spektakl solowy Katarzyny Pastuszak

20:00  Rozmowa z artystkami, poczęstunek

 ***

 

With-in to spektakl o fenomenie narodzin – w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny – jako początek idei. Narodziny – jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny – jako świadome stwarzanie życia od nowa.

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska. Współproducentem spektaklu jest Klub Winda – GAK.

Spektakl solowy  Agnieszki Kamińskiej

Premiera: 24 listopada 2013 – Klub Winda – GAK

Choreografia, wykonanie, muzyka: Agnieszka Kamińska

Projekt 2 autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego,  o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim.  Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni – od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

2 – spektakl solowy Katarzyny Pastuszak

Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk

Koncept, wykonanie, teksty, video: Katarzyna Pastuszak

Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Joanna Duda

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Gdańsk: Klub Winda (Gdański Archipelag Kultury), ul. Racławicka 17, wejście od Klonowicza

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close