Festiwal

Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Gloria

Zdjęcie: Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Gloria

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni festiwalu zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

Olga Bury grała w spektaklach Pawła Passiniego, Ferenca Fehera i innych. Studentka IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracuje z Teatrem O.de.la jako tancerka, a także reżyser trailerów i autorka wizualizacji, między innymi do spektaklu Kraksa. Jej projekty We read you i Lunar były prezentowane na festiwalu Warsaw Dance Days, w konkursie 321…taniec oraz w Teatrze Rozbark. W 2020 roku została Finalistką konkursu Papaya Young Directors. Ukończyła także studia dziennikarskie.

Zuzanna Predygier studentka IV roku WTT w Bytomiu kursantka Laboratorium Meisnera w Warszawie. Uczestniczyła w międzynarodowym festiwalu tańca współczesnego Warsaw Dance Days występując w projekcie Lazarki w reżyserii Jana Saraty. Brała udział w projekcie Głębia światła realizowanym w Teatrze Rozbark oraz w spektaklach dyplomowych autorstwa Franciszka Szumińskiego i Ferenca Fehera.

Jan Sarata aktor, tancerz performer, reżyser światła. Występuje w spektaklach Mewa w reż. F. Szumińskiego i Flying Fish w choreografii Ferenca Fehera. Był członkiem Teatru OdRuchu. Jego solo Blue było prezentowane w Teatrze Rozbark w Bytomiu a duet Lazarki na Warsaw Dance Days. Brał też udział w międzynarodowym stażu artystycznym przy spektaklu Statue of Liberty w Bredzie. Student IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

Marek Szajnar brał udział w półrocznej wymianie studenckiej w Beijing Dance Academy, w spektaklu Bezwiośnie w koncepcji Natalii Krynickiej. Student IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie gra w spektaklach dyplomowych Zimowy Pogrzeb reż P. Bułka, P. Kania i Flying Fish w choreografii Ferenca Fehera.

Mateusz Wierzbicki gra w spektaklach Mewa i Flying Fish. Student IV roku WTT w Bytomiu. Uczęszczał do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Zdobył pierwsze miejsce na I Festiwalu Etiud Teatralnych Wykon 2019 za etiudę Ludzie Ptaki w reżyserii Andrzeja Michalskiego. Grał główne role w spektaklu ZEN_IT w reżyserii Pauliny Prokopiuk (zdobywca kilka nagród, w tym – Grand Prix Katowickiej Rundy Teatralnej 2019) oraz w filmie krótkometrażowym studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej pt. Klify Namiętności.

Gloria

wyk. Olga Bury, Zuzanna Predygier, Jan Sarata, Marek Szajnar, Mateusz Wierzbicki

współpraca artystyczna Matteo Bittante

PREMIERA

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close