Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Franciszka Kierc-Franik „Dwa ukochania”

Zdjęcie: Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Franciszka Kierc-Franik „Dwa ukochania”

Fot. Jakub Kierc

Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 29 lipca 2016 w Gdańsku startuje XX edycja Festiwalu Szekspirowskiego, która potrwa do 7 sierpnia. W ramach towarzyszącego tej edycji nurtu SzekspirOFF zaplanowano również wydarzenia taneczno-ruchowe, inspirowane twórczością Williama Szekspira. Po raz pierwszy w historii festiwalu SzekspirOFF ma charakter konkursowy. Franciszka Kierc-Franik, dawna solistka Bałtyckiego Teatru Tańca, pokaże solowy spektakl Dwa ukochania. Przedstawienie inspirowane jest Sonetem 144 Szekspira.

Trzy osoby tego lapidarnego dramatu, mężczyzna, młodzieniec, kobieta, splecione są ze sobą w żywiole miłosnej namiętności. Można by powiedzieć, że namiętność jest czwartą osobą dramatu albo tą jedną, jednającą. I jest nią upostaciowany taniec. To miłość tańczy. Bądź też miłość jest tańcem.

taniec, koncepcja: Franciszka Kierc-Franik
muzyka: Jacek Wierzchowski

***

SzekspirOFF 2016 to 34 prezentacje, w których weźmie udział ponad 100 artystów z całej Polski, ale również Australii, Wielkiej Brytanii czy Rumunii.

W programie: małe formy teatru dramatycznego, teatr lalkowy, teatr tańca, happening, musical, koncert, stand-up, kabaret oraz filmy. Pojawią się również spektakle z pięciu wyższych szkół teatralnych z Polski.

Jurorzy SzekspirOFF 2016: Jadwiga Możdżer, Paweł Aigner, Adam Orzechowski

Więcej informacji o nurcie SzekspirOFF: http://festiwalszekspirowski.pl/pl/home/festiwal/szekspiroff/

 

Główna strona festiwalu: http://festiwalszekspirowski.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Gdańsk: Dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, W. Bogusławskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close