Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: WTT Bytom „Wiele hałasu o nic” – reż. Brian Michaels, chor. Daniela Komędera

Zdjęcie: Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: WTT Bytom „Wiele hałasu o nic” – reż. Brian Michaels, chor. Daniela Komędera

Fot. Marek Weiss

Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 29 lipca 2016 w Gdańsku startuje XX edycja Festiwalu Szekspirowskiego, która potrwa do 7 sierpnia. W ramach towarzyszącego tej edycji nurtu SzekspirOFF zaplanowano również wydarzenia taneczno-ruchowe, inspirowane twórczością Williama Szekspira. Po raz pierwszy w historii festiwalu SzekspirOFF ma charakter konkursowy. WTT Bytom pokaże spektakl Wiele hałasu o nic w  reżyserii Briana Michaelsa i choreografii absolwentki WTT, Danieli Komędery. Sztuka Szekspira ujawnia najgorsze aspekty męskiej manipulacji oraz pogardę, z jaką kobiety mogą być traktowane w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Tutaj na przemian przeplatają się śmiech i romans. Jej głównymi bohaterami jest para Benedykt i Beatrice, którzy zaślepieni są własnym ego oraz obsesją. Jednak świat zmusza oboje otworzyć oczy i spojrzeć poza granice własnego ego. Sztuka ma charakter gry przesiąkniętej ludzką próżnością i ułudą.

Trailer

Reżyseria: Brian Michaels

Przekład: Zofia Siwicka

Choreografia: Daniela Komędera

Asystent reżysera: Katarzyna Gorczyca

Kostiumy: Anna Zwiefka

Reżyser światła: Paweł Murlik

Realizacja światła: Kamil Rogański

***

SzekspirOFF 2016 to 34 prezentacje, w których weźmie udział ponad 100 artystów z całej Polski, ale również Australii, Wielkiej Brytanii czy Rumunii.

W programie: małe formy teatru dramatycznego, teatr lalkowy, teatr tańca, happening, musical, koncert, stand-up, kabaret oraz filmy. Pojawią się również spektakle z pięciu wyższych szkół teatralnych z Polski.

Jurorzy SzekspirOFF 2016: Jadwiga Możdżer, Paweł Aigner, Adam Orzechowski

Więcej informacji o nurcie SzekspirOFF: http://festiwalszekspirowski.pl/pl/home/festiwal/szekspiroff/

 

Główna strona festiwalu: http://festiwalszekspirowski.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Gdańsk: Restauracja San Marco, ul. Długa 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close