Warsztaty

Gdańsk/XXI Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Piotr Mateusz Wach „Monologi ciała” – warsztaty

Zdjęcie: Gdańsk/XXI Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Piotr Mateusz Wach „Monologi ciała” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XXI edycja Festiwalu Szekspirowskiego potrwa od 28 lipca do 6 sierpnia 2017 roku. Od 2011 roku prezentujemy także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF. Piotr Mateusz Wach poprowadzi warsztaty Monologi ciała, skierowane do osób powyżej 16 roku życia: pasjonatów aktorstwa, tańca i teatru, młodzieży tworzącej grupy teatralne; osób, planujących zdawanie do szkół teatralnych; studentów i absolwentów szkół teatralnych i artystycznych; artystów różnych dziedzin, chcących poszerzyć swoje horyzonty twórcze.

Koszt: 50 zł.

Informacje i zapisy: Anna Ratkiewicz-Syrek, shakesploring@gmail.com; 58 351 0119, 698 034 820.

Warsztaty polegać będą na pracy nad interpretacją wybranego przez siebie monologu postaci z Szekspira oraz przekładaniu go na różne poziomy medialności (m.in. budowanie struktur i płaszczyzn – tematyki tekstu, gestu, ruchu, emocjonalności oraz kontekstu sytuacyjnego). Zajęcia przewidują: rozgrzewkę z elementami improwizacji ruchowej, pracę z tekstem, akty performatywne.

Informacje praktyczne:
Uczestnicy powinni mieć wygodny i luźny strój sportowy oraz butelkę wody. Brak opanowania pamięciowego wybranego przez siebie tekstu skutkuje wykluczeniem uczestnika z zajęć. Wybrane monologi nie powinny być za długie (ok. 6-12 linijek tekstu). Nie ma znaczenia forma tekstu (wiersz lub proza). Warunkiem koniecznym są monologi z Szekspira.

Więcej o festiwalu

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close