Gdańsk/ XXII Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Mellin|Wińczyk aka Pink&Yellow „Stoję na brzegu rzeki”

Zdjęcie: Gdańsk/ XXII Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Mellin|Wińczyk aka Pink&Yellow „Stoję na brzegu rzeki”

Wersja do druku

Udostępnij

XXII edycja Festiwalu Szekspirowskiego potrwa od 27 lipca do 5 sierpnia 2018roku. Od 2011 roku w ramach festiwalu prezentowane są także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF. W ramach SzekspirOFF 2018 wystąpią Magdalena Mellin i Monika Wińczyk z performansem Stoję na brzegu rzeki, inspirowanym postacię Ofeilli. Ofelia opuszczona przez wszystkich, którym ufała, zdradzona, poniżana i wykorzystywana, stoi na brzegu rzeki i wyraża pełen sprzeciw na dalsze egzystowanie w narzuconych jej przemocowych porządkach, porządku ojca czy miłości, które ograniczały ją i sterowały nią. Co finalnie zobaczy Ofelia, przyglądając się gładkiej powierzchni wody, stojąc na brzegu i czekając na swoją kolej? Uśmiech Meduzy, atak terrorystyczny, pomarańczową kamizelkę ratunkową należącą do jakiegoś uchodźcy…? Jaki ostateczny wyraz będzie miała jej wściekłość?

Koncept: Magdalena Mellin, Monika Wińczyk

Występują: Magdalena Mellin, Monika Wińczyk

Teksty: Magdalena Mellin, Hamlet Williama Szekspira, Śmierć Ofelii Stanisława Wyspiańskiego

Czas trwania: 45 minut

Bilety od 20 zł

KUP BILET

Strona festiwaluhttp://festiwalszekspirowski.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1 - plener.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close