Gdańsk/XXV Festiwal Szekspirowski: imPerfect Dancers Company „Romeo i Julia. Final hours”

Zdjęcie: Gdańsk/XXV Festiwal Szekspirowski:  imPerfect Dancers Company „Romeo i Julia. Final hours”

"Romeo and Juliet. Final hours", materiały prasowe GTS

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXV Festiwalu Szekspirowskiego zostanie pokazana taneczna interpretacja Romea i Julii w wykonaniu imPerfect dancers Company z Włoch. Za pomocą retrospekcji publiczność ponownie przeżyje najważniejsze momenty tej historii, tak jak w przyspieszonym filmie, którym obrazy łączą się i zamazują, a następnie nagle odsłaniają swe znaczenia z całą mocą. Opowieść osiądzie w nieokreślonym czasie bez odniesień historycznych, w pewnym sensie w wieczności, ponieważ temat jest wieczny i ponadczasowy. Muzykę, z odniesieniami do słynnej opery Czajkowskiego, uzupełnią tacy autorzy, jak: Vivaldi, Haendel, Monteverdi, Part, Bosso, Richter.

 

Walter Matteini oraz Ina Broeckx o spektaklu:

„Dwoje kochanków w ostatnim dniu życia, ostatnim dniu miłości. Podobnie, jak w przypadku innych naszych produkcji wspólnym mianownikiem będzie fizyczność jako nośnik emocji oraz badanie najbardziej intymnych uczuć i aspektów ludzkiej duszy. Przez uniwersalny język teatru tańca, zbadamy, jak uczucia tak stare jak sam świat, zmieniły się lub nie zmieniły, wraz z upływem czasu. Spektakl będzie punktem wyjścia do przyjrzenia się relacjom międzyludzkim w nowoczesnych czasach. Jak współczesne i gorączkowe tempo w jakim żyjemy zmienia nasze postrzeganie uczuć Romea i Julii?”

 

Koncepcja i choreografia: Walter Matteini & Ina Broeckx

Interpretacje: imPerfect Dancers Company

Scenografia i kostiumy: Ina Broeckx

Reżyseria światła: Walter Matteini

Muzyka: różni autorzy 

 

Obsada:

Julia –  Laura Perrot, Romeo – Andoni Martinez Manzano, Pani Capuletti: Ina Broeckx, Niania – Sara Nicastro, Tybalt – Sigurd kirkerud Roness, Merkucjo – Daniel Flores Pardo, Benvolio – Inés Santos Prados, Ojciec Laurenty – Gloria Tonello & Carole Debenath oraz Lucyna Korytowska – Julia 1, Tadeusz Żuber – Romeo 1, Julia Pluto-Prondzinska – Julia 2, Franciszek Świgost  Romeo 2.

 

imPerfect Dancers – od momentu powstania we Włoszech w 2009 roku, imPerfect Dancers Company szturmem podbiło scenę tańca współczesnego, zdobywając entuzjastyczne recenzje i prestiżowe nagrody. Ich mottem jest: „Prawdziwa doskonałość tkwi w niedoskonałości”. To właśnie ten paradoks zawarty jest w nazwie zespołu. Każdy z tancerzy imPerfect Dancers – jak każdy z nas – ma swoje niedoskonałości, które czynią go wyjątkowym – i absolutnie doskonałym. Pod artystycznym kierownictwem założycieli, Waltera Matteiniego i Iny Broeckx, zespół rozwija się niestrudzenie, poszerzając swój repertuar i zachwycając publiczność wrażliwymi i fascynującymi występami oraz często odważnymi wyborami artystycznymi. Dzięki temu imPerfect Dacers zyskał międzynarodowe uznanie, zapewniając sobie należne mu miejsce w artystycznym pejzażu. Zespół występował m.in. w Ameryce Północnej (Kanada i USA), Ameryce Południowej (Kolumbia, Brazylia i Urugwaj), Afryce (Tanzania), Azji (Izrael i Turcja) oraz w Europie (Chorwacja, Hiszpania, Macedonia, Armenia, Francja, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia i Polska).

Energetyczni, emocjonalni, otwarci i zmotywowani – to tylko kilka słów, które charakteryzują artystyczny duet i ich twórczość. „Nasz język choreograficzny jest intensywnie fizyczny i sportowy, i zależy od naszego dążenia do zbadania i zrozumienia ludzkiej duszy we wszystkich jej aspektach. Nasza praca ma na celu stworzenie emocjonalnego połączenia z publicznością. Podczas gdy zwykle czerpiemy inspirację z historii i literatury, przy wyborze tematów zawsze kierujemy się starannym rozważeniem kilku czynników: ich kulturowej głębi, możliwości ich oryginalnego i nowoczesnego rozwijania, artystycznych zainteresowań oraz wzbudzanych przez nie emocji. Kiedy przekładamy nasze pomysły na ruch, zawsze zaczynamy od muzyki. A potem jedynym celem jest przekazanie emocji”.

 

Więcej informacji oraz pełen program XXV Festiwalu Szekspirowskiego dostępny na stronie: https://festiwalszekspirowski.pl/pl/strona-glowna/

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Opera Bałtycka, ul. Aleja Zwycięstwa 15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close