Gdańska: Inauguracja działalności Fundacji Polka dot

Zdjęcie: Gdańska: Inauguracja działalności Fundacji Polka dot

Na zdjęciu: Matej Matejka. Fot. Daniel Han

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Polka dot zaprasza na uroczystą inaugurację działalności.

Program inauguracji:

godzina 14.00
oficjalne otwarcie Fundacji Polka dot
prezentacja wizji i założeń Fundacji
prezentacja projektu Polskiej Platformy Tańca Gdańsk 2019 z udziałem reprezentacji Instytutu Muzyki i Tańca
poczęstunek

godzina 18.00
projekcja filmu Bobbi Jene – reż. Elvira Lind, 2017, 95′
wprowadzenie oraz dyskusja po projekcji

Tytułowa Bobbi Jene po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną niezależność artystyczną. Film Bobi Jene to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.

godzina 20.00
impreza taneczna i rozmowy o tańcu
gra Zosia Bez Grzesia (Gnojki)

O Fundacji:

Stworzyłyśmy Polkę dot z potrzeby połączenia sił, innowatorskiego myślenia oraz działania w kulturze i sztuce. Jesteśmy niezależnymi artystkami i kreatorkami. Łączy nas taniec i łączy nas Gdańsk. Chcemy uruchamiać przestrzeń wymiany twórczej pomiędzy tańcem a innymi obszarami życia. Czerpiąc z naszych dotychczasowych doświadczeń i potencjału, proponujemy nową jakość obecności tańca w sferze sztuki, życia społecznego oraz na styku kultury z biznesem. Nasze działania artystyczne i edukacyjne pozwolą na budowanie mocnych relacji w społecznościach oraz rozwijanie partnerstwa artystów z instytucjami kultury i organizacjami, dla których taniec może być językiem przyszłości.

Projekty prowadzone przez Fundację Polka dot:

 

Polska Platforma Tańca w Gdańsku w 2019 roku, wydarzenie organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z Teatrem Wybrzeże, Teatrem Szekspirowskim, Operą Bałtycką, Miejskim Teatrem Miniatura, Europejskim Centrum Solidarności, Instytutem Kultury Miejskiej, Klubem Żak

Międzynarodowy projekt choreograficzny Serce fabryki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Europejskim Centrum Solidarności oraz Tabacka Kulturfabrik (Słowacja) Prace nad spektaklem odbywać się będą w ECS w Gdańsku, premiera 14 września 2018 w Koszycach. Projekt Serce fabryki jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

Program POLSKA 100 prezentuje najważniejsze osiągnięcia polskiej kultury ostatnich stu lat, które nadal inspirują twórców i odbiorców na całym świecie.

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

Polka dot (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Gdańsk: Klub Ziemia, ul. Grunwaldzka 76/78.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close