Gdański Festiwal Tańca 2012/Azja + Europa: Konkurs Solo Dance Contest

Zdjęcie: Gdański Festiwal Tańca 2012/Azja + Europa: Konkurs Solo Dance Contest

IMIT

Wersja do druku

Udostępnij

Konkurs na najlepszą taneczną pracę solową Solo Dance Contest (wcześniej pod nazwą Baltic Movement Contest), który stanowi prolog IV Gdańskiego Festiwalu Tańca „ Azja + Europa”. W tym roku swoje spektakle zaprezentują tancerze z Polski, Szwajcarii, Belgii, Niemcy, Armenia, Węgier i Portugalii, w sumie 19 osób, pula nagród to 6000 euro, a oceniać będzie ich międzynarodowe jury w składzie: Kwong Wailap  wieloletni dyrektor Guangdong Modern Dance Festival i twórca pierwszego w Chinach festiwalu off-owego Fringe Shanghai; Nataša Zavolovšek  dyrektor Festiwalu Exodos w Lubljanie; Ann Van Den Broek  tancerka i choreograf, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród tanecznych oraz Joanna Czajkowska  –tancerka i choreograf, współtwórczyni Sopockiego Teatru Tańca.

13 i 14 o  godz. 19.00, a 15 o godz. 17.00 odbędą się pokazy otwarte dla publiczności. Przegląd konkursowy potrwa do 15 lipca, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki.

Harmonogram preselekcji i  informacje o uczestnikach:

13.07.2012

 

G.10.00 / preselekcja

1. Irina Lorez // I-Guitar // Szwajcaria

2. Ewelina Wojciechowska // Tylko mnie przytul // Polska/Portugalia

3. Riccardo Sbrighi // Excistencia // Belgia

4. Ewa Dziarnowska // P. T. Barnum & Co. // Polska/Austria

5. Justyna Jasłowska // November // Polska

6. Irena Lipińska // Line // Polska
7. Rita Vilhena // If you tell him everything how can you suffer? // Portugalia/Holandia

G.14.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.16.00 – 18.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.19.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

14.07.2012

G.10.00 / preselekcja

1. Beata Mysiak // Fatal Error // Polska

2. Izabela Chlewińska // Tralfamadoria // Polska
3. Małgorzata Czajowska // What if Ewa wouldn’t have // Polska/Francja

4. Irena Lipińska // Dnace // Polska

5. Boglarka Borcsok // Discounts // Węgry/Belgia

6. Dorota Łęcka // Bodyteller // Polska

G.14.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.16.00 – 18.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.19.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

15.07.2012

G.10.00 / preselekcja

1. Wioleta Fiuk // Degrengolada // Polska

2. Helena Ganjalyan // Lady Ł.-unicut // Armenia/Polska

3. Natalia Wilk // Pacierz pokrętny czyli columna serpentinata // Polska

4. Zuzanna Kasprzyk // Painkiller // Polska

5. Marta Kosieradzka // Soundscape // Polska/Belgia

6. Robert Przybył // Brain Cage // Polska/Niemcy

G.13.00 / ogłoszenie wyników preselekcji

G.14.00 – 16.00 / próby konkursowiczów (po pół godziny na osobę)

G.17.00 / Pokazy konkursowe z udziałem publiczności / wstęp wolny

G.20.00 / ogłoszenie werdyktu jury SDC

 

Uczestnicy konkursu

Irina Lorez / I-Guitar

premiera: 01.10.2011

Irina Lorez wraz z muzykiem Danielem Schnurigerem w 2002 roku utworzyła grupę Irina Lorez & Co. Na ich spektakle składa się elektroniczna muzyka oraz bardzo emocjonalny ruch. Na swoim koncie mają występy w całej Szwajcarii i za granicą.

Ewelina Wojciechowska / Tylko mnie przytul

premiera Solo Dance Contest 2012

Ewelina Wojciechowska studiowała choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Pracę choreograficzna zaczęła w 2005 roku, zaś od 2008 roku tworzy i pracuje w Portugalii.

Boglárka Börcsök / Discounts

premiera: 23.06.2010

Boglárka Börcsök – absolwentka Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz oraz P.A.R.T.S. Występowała między innymi na festiwalach w Brukseli, Reykjaviku, Berlinie, zaś jej solo Discounts zdobyło nagrody na festiwalach w Niemczech i na Słowenii.

Riccardo Sbrighi / Excistencia

premiera: 04.10.2010

Riccardo Sbrighi ukończył akademię Nevada Ballet Theatre w Las Vegas. Współpracował z holenderskimi i włoskimi zespołami: Gotra Ballet, Grigioverde, Club Guy and Roni, Lonneke van Leth Productions. Jest zdobywcą licznych nagród i stypendiów m.in. Danzare Interpretando w Rzymie.

Ewa Dziarnowska / P.T. Barnum &Co.

premiera: 10.02.2012

Ewa Dziarnowska jest studentką Salzburg Experimental Academy of Dance. Występowała wielokrotnie na deskach Starego Browaru w choreografiach Janusza Orlika i Natalii Draganik.

Justyna Jasłowska / November

premiera: 16.10.2011

Justyna Jasłowska, absolwentka socjologii, fizjoterapii, kulturoznawstwa oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2010 w Poznaniu, jest związana z Teatrem Maat od jego powstania. Współpracowała z teatrami Limen i La Campagne Sablier. Jest laureatką konkursu rezydencja/premiera 2011 organizowanego przez klub Żak.

Irena Lipińska / Dnace // Line

premiera: 18.06.2011 // 24.09.2010

Irena Lipińska – tancerka, fotograf i dyplomowana choreografka; absolwentka polonistyki, kulturoznawstwa i Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Technikę tańca współczesnego i butoh doskonaliła u Atsushi Takenouchiego, Daisuke Yoshimoto, Ko Murobushiego, Meg Stuart, Arkadego Zaidesa, Isabelle Schad i wielu innych.

Beata Mysiak / Fatal Error

premiera: 17.03.2012

Beata Mysiak – instruktor tańca współczesnego, tancerka Lubelskiego Teatru Tańca. Współorganizuje wiele wydarzeń tanecznych w tym Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca i Forum Tańca Współczesnego. W latach 2010-2011 uczestniczyła w Leonardo da Vinci Tour d’Europe des Choreographes.

Rita Vilhena / If you tell him everything how can you suffer?

premiera: 03.07.2011

Rita Vilhena – absolwentka szkół tańca w Lizbonie i Rotterdamie, choreograf i pedagog. W 2005 utworzyła platformę Baila Louca, której głównym celem jest improwizacja. Swoje spektakle i filmy taneczne pokazywała między innymi w Holandii, Hiszpanii i Portugalii.

Izabela Chlewińska / Tralfamadoria

premiera: 18.06.2011

Izabela Chlewińska – stypendystka DanceWeb w Wiedniu oraz polskiego Ministerstwa Kultury, laureatka konkursu rezydencja/premiera 2011. Członek Embassy of… – kolektywu artystów z całego świata. Współpracowała z teatrami: Alter, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Dada von Bzdülöw. Występowała między innymi w Japonii i Meksyku.

Małgorzata Czajowska / What If Ewa Wouldn`t Have

premiera: 29.03.2009

Małgorzata Czajowska ukończyła szkołę baletową w Bytomiu oraz Akademię Tańca Codarts w Rotterdamie. Tańczyła w choreografiach Frederica  Flamanda, Yasuyuki Endo, Angelina Preljocaj oraz Williama Forsytha, obecnie mieszka i pracuje w Marsylii.

Dorota Łęcka / Bodyteller

premiera: 30.05.2010

Dorota Łęcka – tancerka, laureatka Baltic Movement Contest 2011 (II nagroda). Pracowała m.in. z węgierskim Mu Terminal Company, Company Krisztian Gergye, oraz z takimi choreografami jak: Joe Alter, Nicole Peisl (Forsythe Company), Adam Fejes. Obecnie współpracuje z Rose Breuss oraz Cie. Linga. Choreografię Bodyteller opracowała we współpracy z Josefem Fruckiem i Lindą Kapetanea.

Wioleta Fiuk / Degrengolada

premiera GFT 2011

Wioleta Fiuk – tancerka, instruktorka tańca, zwyciężczyni III edycji You Can Dance, ukończyła kurs w Broadway Dance Center. Tańczyła w Kotach, All that jazz between us, w klipie promującym kandydaturę Gdańska do tytułu ESK 2016, przygotowała choreografię dla teledysku D4D oraz spektaklu Dzieci Innego Boga. Choreografię Degrengolada przygotowała wraz z Patrykiem Gackim.

Helena Ganjalyan / Lady Ł. – unicut.

premiera: 19.02.2012

Helena Ganjalyan – tancerka, aktorka, studentka wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka studium wokalno-baletowego w Gliwicach. Współpracowała z takimi reżyserami jak: Ingmar Villqist, Jerzy Stuhr, Krzysztof Globisz, oraz choreografami: Idanem Cohenem, Victorem Choi Wo Ma i Naomi Goldberg Haas. Stypendystka Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne.

Natalia Wilk / Pacierz pokrętny czyli columna serpentinata

premiera Solo Dance Contest 2012

Natalia Wilk jest studentką wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu oraz absolwentką politologii. Brała udział w wielu warsztatach i projektach choreograficznych Śląskiego Teatru Tańca. Laureatka konkursu rezydencja/premiera 2012 organizowanego przez klub Żak.

Zuzanna Kasprzyk / Painkiller

premiera Solo Dance Contest 2012

Zuzanna Kasprzyk – studentka wydziału PWST Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka szkoły baletowej w Gliwicach. W ramach spektaklu dyplomowego tańczyła w choreografii Swan Lake Idana Cohena.

Marta Kosieradzka / Soundscape

premiera: 18.12.2011

Marta Kosieradzka ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie na wydziale grafiki. Profesjonalną edukację taneczną rozpoczęła w Linz, a ukończyła w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. W 2008 roku wygrała stypendium programu Dolina Kreatywna. Współpracuje z zespołami Pivolte i Retina Dance Company.

Robert Przybył / Brain Cage

premiera Solo Dance Contest 2012

Robert Przybył – tancerz, absolwent Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz. Brał udział w projektach tanecznych Tatiany Baganowej, Avi Kaizera, Rose Breuss, Catherine Guerin, Filipa van Huffel’a i innych. Był członkiem post-graduate company x.IDA oraz Tanzcompanie MS Schrittmacher w Oldenburgu, gdzie miał okazję pracować z Club Guy and Roni. Od 2007 roku jest członkiem Tanztheater Bremen.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close