Gdynia/Scena dla tańca 2014: Aurora Lubos „AKTY”

Zdjęcie: Gdynia/Scena dla tańca 2014: Aurora Lubos „AKTY”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Gdynia Główna zaprasza na pokaz spektaklu Aurory Lubos AKTY. Artystka: „AKTY powstały w oparciu o prawdziwe historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie, jest moją odpowiedzią na przeczytane listy, rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy, inspirowaną warsztatami artystycznymi przeprowadzonymi w ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy, czyli najczęściej kobietom i dzieciom. Podczas tych spotkań miałam możność poznać ich emocjonalność, delikatność i siłę. Nie chcę wyrażać swojej opinii, chcę moimi działaniami pozwolić mówić tym, którzy nie są w stanie krzyczeć w swojej obronie. A chcieliby powiedzieć o swoim zapętleniu, o niemocy, pragnieniu ciszy. Składają się na to kolejne akty – fragmenty tekstów, wyjścia, zanikanie, obrazy. ”

Projekt został zrealizowany dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Prezentacje spektakli w ramach projektu są współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

IMIT (miniaturka) Logo Scena dla tańca (miniaturka)

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

GDYNIA: Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close