Gliwice/kino AMOK: Nederlands Dans Theater – „Wieczór choreografów: Kylián/Inger/Walerski” – transmisja na żywo

Zdjęcie: Gliwice/kino AMOK: Nederlands Dans Theater – „Wieczór choreografów:  Kylián/Inger/Walerski” – transmisja na żywo

Paweł Malicki. Fot. Robert Frąckowiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Na prezentację złożą się cztery spektakle. Dwa z nich, znane jużSweet DreamsiSarabandeto choreografie, których autorem jest Jiří Kylian, Czech, który przez ponad 30 lat szefował holenderskiemu zespołowi. Powstały w 1990 roku,Sweet Dreamspokazuje ironiczne spojrzenie na świat ludzkiej podświadomości, serwując nam świat rodem z nocnego koszmaru. WSarabandemożemy odkryć specyficzne poczucie humoru choreografa.


Spektakl jest wyjątkowo pomysłowy i bogaty w efekty wizualne Wieczór dopełnią dwie premiery. Te szykują dla nas choreografowie, którzy wywodzą się z zespołu NDT, Medhi Walerski i Johan Inger.


Czas trwania: ok. 2h 25min

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close