Gliwice/Kino AMOK: Royal Ballet Covent Garden „Opowieść zimowa”

Zdjęcie: Gliwice/Kino AMOK: Royal Ballet Covent Garden „Opowieść zimowa”

Fot. Wojtek Pacewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Kino AMOK w Gliwicach zaprasza na retransmisję spektaklu baletowego Opowieść zimowa, zrealizowanego przez Royal Ballet Covent Garden w Londynie. W 2014 roku Christopher Wheeldon, kierownik artystyczny The Royal Ballet, po raz pierwszy dokonał tanecznej adaptacji Opowieści zimowej, późnego dramatu Williama Szekspira z 1611 roku. Wspaniale przyjęty już podczas premiery spektakl został doceniony zarówno przez publiczność, jak i krytków. Historia opowiada o wyniszczającej małżeństwo zazdrości. Ostatecznie jednak, kierowani wyrzutami sumienia i poczuciem straty cudownej miłości, bohaterowie nie tylko zapałają na nowo wzniosłym uczuciem, ale przebaczą sobie i pojednają się. Dzięki niezwykłej scenografii Boba Crowleya i nastrojowej muzyce Joby’ego Talbota Opowieść zimowa osiąga mistrzostwo w dziedzinie współczesnego baletu fabularnego. To  przepiękny przykład na to jak za pomocą zmysłowego tańca ukazany zostaje silny ładunek emocjonalny.

The Royal Ballet należy do największych zespołów baletowych na świecie. Pod przewodnictwem dyrektora Kevina O’Hare’a łączy w sobie wielką tradycję baletową, innowację, kreatywność, odwagę twórczą, ponadprzeciętne standardy artystyczne oraz wyjątkowy poziom rzemiosła scenicznego.

Patronat: Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II

Przewodniczący: Jego Królewska Wysokość Karol, Książę Walii

Bilety on-line: http://amok.gliwice.pl/repertuar/kup-bilet?id=7618

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Gliwice: Kino studyjne AMOK, ul. Dolnych Wałów 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close