Gliwice: Teatr Muzyczny „Dziadek do orzechów” – chor. Zofia Rudnicka

Zdjęcie: Gliwice: Teatr Muzyczny „Dziadek do orzechów” – chor. Zofia Rudnicka

Wersja do druku

Udostępnij

Dziadek do orzechów jest jednym z najsłynniejszych baletów Piotra Czajkowskiego. Jego muzykę znają wszyscy – rozbrzmiewa lub rozbrzmiewała ze scen większości teatrów operowych na świecie, wykonywana była przez niezliczoną ilość filharmonii, znana jest z licznych nagrań płytowych. Na scenie Teatru Muzycznego w Gliwicach Dziadka do orzechów zrealizowała Zofia Rudnicka, artystka Teatru Wielkiego w Warszawie. 

 

W wieczór wigilijny mała Klara otrzymuje od swego Ojca Chrzestnego dziwny prezent: pokraczną figurkę dziadka do orzechów. Dziwi się, bo przecież pan Drosselmeyer zawsze dawał jej niezwykłe i piękne podarunki. Jednak kiedy świąteczni goście rozchodzą się do swoich pokojów, a Klara zostaje sama, również Dziadek ujawnia swoją niezwykłość. Świat wokół Klary nagle staje się pełen magii: dziewczynka musi stoczyć bitwę z wielkimi myszami, ożywają zabawki… Klara rozpoczyna wędrówkę poprzez czarodziejski świat magii i baśni.

 

Trailer

 

Muzyka: Piotr Czajkowski
Libretto: Marius Petipa
na podstawie baśni E. T. A. Hoffmanna

Inscenizacja i choreografia: Zofia Rudnicka
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Asystenci choreografa: Kamila Święcicka, Jacek Nowosielski
Pedagog baletu: Kazimierz Cieśla
Opracowanie sztuczek magicznych: Andrzej Afansasjew

Premiera: 10 stycznia 2004 r.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close