Gliwice/The Royal Ballet – retransmisje z Covent Garden: „Dziadek do orzechów”

Zdjęcie: Gliwice/The Royal Ballet – retransmisje z Covent Garden: „Dziadek do orzechów”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Kino Amok zaprasza na cykl retransmisji spektakli The Royal Ballet z Covent Garden. Tym razem pokazany zostanie Dziadek do orzechów w reżyserii Petera Wrighta. The Royal Ballet należy do największych zespołów baletowych na świecie. Pod przewodnictwem dyrektora Kevina O’Hare łączy w sobie wielką tradycję baletową, innowację, kreatywność, odwagę twórczą, ponadprzeciętne standardy artystyczne oraz wyjątkowy poziom rzemiosła scenicznego. Repertuar The Royal Ballet prezentuje przekrój historii baletu, poczynając od XIX-wiecznej klasyki poprzez przykłady twórczości choreografa założyciela królewskiej sceny, Fredericka Ahtona, jej obecnego głównego choreografa Kennetha McMilliana i nowsze propozycje rezydującego choreografa Wayne’a McGregora, przy wsparciu artystycznym Christophera Weeldona i rezydującego artysty Liama Scarletta.

Spektakl autorstwa Petera Wrighta odmienił dotychczasowe produkcje The Royal Ballet i zapisał się jako najbardziej czarująca baletowa wersja Dziadka do orzechów. Dzięki przepięknej ruchomej scenografii, z tańczącymi płatkami śniegu i urzekającym scenom akrobatycznym, balet Lva Ivanova z 1892 roku stanowi doskonałą rozrywkę i stałą pozycję na liście najdłużej i najczęściej wystawianych spektakli na londyśnkiej scenie.

Libretto:

Za sprawą zaczarowanego prezentu świątecznego, mała Klara odbywa niezwykłą podróż. Gdy dziewczynka skrada się po schodach, aby pobawić się swoją ulubioną lalką, tajemniczy czarodziej Drosselmeyer postanawia zapewnić jej magiczną przygodę. Klara podróżuje więc przez Krainę Śniegu do Krainy Słodyczy. Bramą Łakmczuchów przedostaje się do Gwiazdkowego Lasu, a następnie Jeziorem Róż dopływa do Konfiturowego Gaju, gdzie spotyka Cukrową Wieszczkę, która wykona dla nich zachwycający pokaz tańca. Po powrocie do domu Klara nie będzie pewna czy bajkowa podróż była jedynie pięknym snem.

kompozytor: Piotr Czajkowski

reżyseria: Peter Wright

kraj produkcji: Wielka Brytania

rok produkcji: 2018

Pojedyncze bilety:

45 zł – normalny; 40 zł – ulgowy; 35 zł (Rodzina 3+)

W karnecie 4+ (w przypadku wykupienia wszystkich spektakli z góry na cały sezon)

40 zł – normalny; 35 zł – ulgowy; 30 zł (Rodzina 3+)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Gliwice: Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close