Gliwice/XXV Gliwickie Spotkania Teatralne: Maciej Trąbka – improwizacje

Zdjęcie: Gliwice/XXV Gliwickie Spotkania Teatralne: Maciej Trąbka – improwizacje

Fot. Ewa Kutylak

Wersja do druku

Udostępnij

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na pokaz improwizacji Macieja Trąbki. Maciej Trąbka jest młodym tancerzem, poszukującym nowej ekspresji w ruchu ciała, w oddawaniu niepowtarzalnych emocji w autorskim tańcu. Jego improwizacje, nawiązujące do plakatu jubileuszowych XXV Gliwickich Spotkań Teatralnych, będą się odnosić do dwoistości ludzkiej natury, do rywalizacji ciała z duszą, do czystości i brudu, do walki dobra ze złem, jak mówi artysta.

Maciej Trąbka to absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, laureat Grand Prix na VII Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych. Od wielu lat współpracuje z Teatrem A w Gliwicach. Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego zadebiutował w 2013 roku autorskimi etiudami tanecznymi w koncercie Kiedy się miłość taka zdarzy…. Występuje w widowisku tanecznym Roberta Balogha Carmen, gdzie wciela się w role Don José, Escamilla oraz Śmierci. W widowisku muzycznym w reżyserii Pawła Gabary Wampiry i upiory w Teatrze Victoria w Gliwicach wciela się w postać Wampira. We wrześniu 2014 roku rozpocznie studia w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Gliwice: Podziemia ruin Teatru Victoria, Al. Przyjaźni 18

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close