Gniezno: Teatr Fredry „PRIV” – chor. i reż. Iza Szostak

Zdjęcie: Gniezno: Teatr Fredry „PRIV” – chor. i reż. Iza Szostak

Plakat: Daniel Bouin

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na premierę spektaklu PRIV w choreografii i reżyserii Izy Szostak. Tekst napisała Anka Herbut, muzykę stworzył Kuba Słomkowski, na scenie wystąpią m.in. Magda Jędra i Tatiana Kamieniecka. PRIV to eksperyment na intymności – przesuwanie i negocjowanie jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się tu, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, dźwięków, gestów oraz słów. Twórcy spektaklu badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś ustawienia naszej prywatności, bliższe i dalsze relacje oraz wizerunki. Jak wpływa na naszą tożsamość i fizyczność naszych ciał oraz na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. PRIV to kolażowa struktura rozpisana na sześć próbujących się do siebie zbliżyć ciał. Sześć ekspozycji i sześć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu.

Funkcjonując na blogach i vlogach, na Facebooku czy Snapchacie ludzie rozpływają się w wielkiej, gęstej chmurze danych – PRIV recyklinguje je, prowokując sceniczne przymiarki cielesnych i psychicznych dyspozycji oraz stylów.

choreografia i reżyseria:  Iza Szostak

tekst i dramaturgia: Anka Herbut

oprawa wizualna: Karolina Mełnicka, Stachu Szumski

muzyka: Kuba Słomkowski

światło: Michał Głaszczka

kreacja i performans: Kamila Banasiak, Magda Jędra (gościnnie), Tatiana Kamieniecka (gościnnie), Maciej Hązła, Jan Niemczyk, Dominik Rybiałek

plakat: Daniel Bouin

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gniezno: Teatr Fredry, ul. Mickiewicza 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close