Grodzisk Mazowiecki: Sundora & Dgendu „Things That The Body Keeps Alive” – chor. Dorota Łęcka i Gérald Durand

Zdjęcie: Grodzisk Mazowiecki: Sundora & Dgendu „Things That The Body Keeps Alive” – chor. Dorota Łęcka i Gérald Durand

Sundora & Dgendu „Things That The Body Keeps Alive”, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Poprzez wysublimowany język tańca czwórka tancerzy w dynamiczny, poetycki i zaskakujący sposób dzieli się z publicznością pytaniami dotyczącymi relacji z ciałem, poruszając tym samym zagadnienia dotyczące ludzkiej ewolucji i egzystencji.

Gdzie dokładnie znajdują się wspomnienia w naszym ciele? W jaki sposób tworzą to, co nazywamy osobowością? W jaki sposób seria wspomnień tworzy nawyki, które sprawiają, że zachowujemy się i poruszamy w ten, a nie inny sposób? Czy te wspomnienia dalej żyją i wpływają na nas, nawet jeśli wydarzyły się w czasie, którego już nie pamiętamy? Czy jesteśmy w stanie odnaleźć zalążek tych przeżyć i pozwolić im odejść…?

Wszystko to, i jeszcze więcej w spektaklu stworzonym przez pochodzącą z Grodziska Mazowieckiego, Dorotę Łęcką i jej partnera Géralda Duranda, którzy tworzą wspólnie od 2013 roku w szwajcarskiej Lozannie.

Dorota Karolina Łęcka

Urodzona w Warszawie. Ukończyła Institute for Dance Arts w Linzu (Austria) z tytułem Bachelor i Master w dziedzinie tańca współczesnego i Movement Research. Pracowała na Węgrzech z MuTerminal i Company Gergye Krisztian, w Austrii z Rose Breuss/Cie.Off Verticality oraz Editta Braun Company. Współpracowała z Jozefem Fruckiem i Lindą Kapetaneą z Rootless Root Dance Company oraz jako tancerka i asystentka Joe Altera w Joe Dance Group w San Diego, USA, gdzie również wykładała taniec współczesny na wydziele tańca SDSU. W 2011 roku rozpoczęła trwającą do dziś współpracę z Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 roku, razem z Géraldem Durandem, utworzyła własny zespół tańca współczesnego – Sundora & Dgendu.

Gérald Durand

Urodzony w Paryżu. Ukończył edukację taneczną, uzyskując dyplom tancerza Szkoły Baletowej przy Paryskiej Operze. Karierę zawodową rozpoczął u boku słynnego Maurice’a Béjarta w Béjart Ballet Lausanne. Swoje doświadczenie doskonalił w międzynarodowych zespołach: Company Conte Sconta we Włoszech, Company Gulbenkian w Portugalii, Stadttheater Basel i Stadttheater Bern w Szwajcarii oraz w renomowanym zespole Ballets de Monte Carlo. W 2005 roku dołączył do Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 roku, razem z Dorotą Łęcką, stworzył Sundora & Dgendu – autorski zespół tańca współczesnego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Grodzisk Mazowiecki: Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close