Gryfino/Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2012

Zdjęcie: Gryfino/Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2012

Paweł Malicki. Fot. Robert Frąckowiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca organizowany przez Gryfiński Dom Kultury i TeatrTańca Ego Vu to weekendowe spotkanie z ciekawymi i nowymi zjawiskami w tańcu. W tym roku imprezaodbędzie się po raz czwarty. W ramach festiwalu prezentowane są spektakle tzw. małych form ruchowych (solo,duety, tria) w różnych technikach tańca, z naciskiem na taniec współczesny.


– Zapraszamy do Gryfina ważnych i wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Chcemy promować taniec izaznajamiać publiczność z aktualnymi trendami w tańcu – mówi Eliza Hołubowska, szef artystyczny imprezy.W tańcu współczesnym ważne są emocje i treści przekazywane ze sceny. To daje widzom możliwośćbogatszego odbioru , prowokuje do myślenia i współodczuwania. Organizatorzy starają się, by pokazywanena scenie Gryfińskiego Domu Kultury spektakle prezentowały wysoki poziom artystyczny. Często są one
wyjątkowe na skalę światową. Celem nadrzędnym festiwalu jest edukacja kulturalna, uwrażliwianie na sztukęwyższą i integrowanie środowisk.Jesienna Scena Tańca od pierwszej edycji ma charakter międzynarodowy, przede wszystkim ze względuna zapraszanych wykonawców. Podczas trzech edycji festiwalu wystąpili goście z Niemiec, Danii, Anglii,Hiszpanii i Japonii.

piątek, 16 listopada,godz. 19.00
Ewelina Tołyż/Michał Bogusławski (Polska) – EM,Fajber Flex (Polska) – Materia,Step by Step (Polska)
Teatr Tańca Ego Vu (Polska) – Break,Agnieszka Bogusławska/Martyna Łapaj (Polska) – Nieobecni,Grupa Tańca Współczesnego Kiosk Ruchu (Polska) – Oj, kraju miły, w którym się urodziłem

sobota, 17 listopada,godz. 19.00

Melisa Palacio (Kolumbia) – Galaxis,Maiko Date (Japonia)/Eiji Takeda (Japonia) – A.I.
godz. 21.00
silent disco

niedziela, 18 listopada,godz. 18.00
Maiko Date (Japonia)/Masayo Kajimura (Japonia/Niemcy) – Between islands
Edyta Waszak (Polska) – Mantel
Eliza Hołubowska (Polska) – Umbra


bilety dzienne: 15 zł
karnet na trzy dni: 35 zł
silent disco: 15 zł
przedsprzedaż w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Chrobrego 48 (91 852 31 83)


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close