Gryfino/Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2012

Zdjęcie: Gryfino/Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2012

Paweł Malicki. Fot. Robert Frąckowiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca organizowany przez Gryfiński Dom Kultury i Teatr Tańca Ego Vu to weekendowe spotkanie z ciekawymi i nowymi zjawiskami w tańcu. W tym roku impreza odbędzie się po raz czwarty. W ramach festiwalu prezentowane są spektakle tzw. małych form ruchowych (solo,duety, tria) w różnych technikach tańca, z naciskiem na taniec współczesny.

 

– Zapraszamy do Gryfina ważnych i wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Chcemy promować taniec i zaznajamiać publiczność z aktualnymi trendami w tańcu – mówi Eliza Hołubowska, szef artystyczny imprezy. W tańcu współczesnym ważne są emocje i treści przekazywane ze sceny. To daje widzom możliwość bogatszego odbioru , prowokuje do myślenia i współodczuwania. Organizatorzy starają się, by pokazywane na scenie Gryfińskiego Domu Kultury spektakle prezentowały wysoki poziom artystyczny. Często są one
wyjątkowe na skalę światową. Celem nadrzędnym festiwalu jest edukacja kulturalna, uwrażliwianie na sztukę wyższą i integrowanie środowisk. Jesienna Scena Tańca od pierwszej edycji ma charakter międzynarodowy, przede wszystkim ze względu na zapraszanych wykonawców. Podczas trzech edycji festiwalu wystąpili goście z Niemiec, Danii, Anglii, Hiszpanii i Japonii.

piątek, 16 listopada, godz. 19.00
Ewelina Tołyż/Michał Bogusławski (Polska) – EM, Fajber Flex (Polska) – Materia, Step by Step (Polska)
Teatr Tańca Ego Vu (Polska) – Break, Agnieszka Bogusławska/Martyna Łapaj (Polska) – Nieobecni, Grupa Tańca Współczesnego Kiosk Ruchu (Polska) – Oj, kraju miły, w którym się urodziłem

sobota, 17 listopada, godz. 19.00

Melisa Palacio (Kolumbia) – Galaxis, Maiko Date (Japonia)/Eiji Takeda (Japonia) – A.I.
godz. 21.00
silent disco

niedziela, 18 listopada, godz. 18.00
Maiko Date (Japonia)/Masayo Kajimura (Japonia/Niemcy) – Between islands
Edyta Waszak (Polska) – Mantel
Eliza Hołubowska (Polska) – Umbra

 

bilety dzienne: 15 zł
karnet na trzy dni: 35 zł
silent disco: 15 zł
przedsprzedaż w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Chrobrego 48 (91 852 31 83)

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, 74-100 Gryfino

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close