Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Mareike Jung, Olga Domańska „Kopflos”, Irad Mazliah i Takako Matsuda „Foreign Work 2×2”

Zdjęcie: Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Mareike Jung, Olga Domańska „Kopflos”, Irad Mazliah i Takako Matsuda „Foreign Work 2×2”

Irad Mazliah. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca odbędzie się pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Kopflos Olgi Domańskiej oraz Foreign Work 2×2 Irada Mazliaha i Takako Matsudy.

Mareike Jung – niemiecka aktorka teatru ruchu, mim oraz magiczka. Swoje umiejętności rozwijała w szkole Die Etage Berlin, którą ukończyła w 2014 roku. Od tego czasu zajmuje się własnymi produkcjami teatralnymi, jednocześnie współpracując z kilkoma zespołami w Europie.

Olga Domańska – aktorka oraz performerka, absolwentka szwajcarskiej Akademii Teatru Dimitri, która charakteryzuje się połączeniem wielu dyscyplin performatywnych. Natychmiast po ukończeniu studiów założyła zespół teatralny Dodo Cabegna oraz fundację Pro Teatro16, działające w Szwajcarii. Olga tworzy spektakle poetyczne, z którymi podróżuje po całym świecie. Obecnie współpracuje z włoskim Teatrem Jobel.

Irad Mazliah rozpoczął karierę taneczną w wieku 25 lat, jako założyciel i partner Sadna Dance School w Hajfie (Izrael) –  profesjonalnego trzyletniego programu szkoleniowego dla tancerzy i performerów. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel Awiwie, stwarzając twórcze pole do eksperymentów i poszukiwań tanecznych. Jako tancerz i choreograf pracował z wieloma niezależnymi artystami, zespołami i instytucjami. W 2014 roku wraz Mają Katarzyną Molską założył Fundację Movementum oraz Warsaw Dance Department, w których jest prezesem i dyrektorem artystycznym.

Takako Matsuda jest choreografką i niezależną tancerką. Swoje prace prezentowała podczas wielu festiwali, głównie w USA, Finlandii, Japonii i Polsce. Współpracowała m.in. z New Circus, Circo, Pori Dance Company, Polskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Obecnie współpracuje z Warsaw Dance Department jako instruktorka i choreografka. Jej taniec zawiera elementy budoh, butoh oraz formy zaczerpnięte z azjatyckich sztuk walki.

Bilety: 15 zł/wieczór, rezerwacja: tewela95@gmail.com.

***

Organizatorami przedsięwzięcia są Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu i Gryfiński Dom Kultury. Bilety na wszystkie wydarzenia Jesiennej Sceny Tańca są już dostępne w sekretariacie placówki (ul. Szczecińska 17, tel. 91 416 25 20) oraz mailowo: tewela95@gmail.com (spektakle), gizyckaweronika@gmail.com (silent disco).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Sala gimnastyczna ZSO w Gryfinie, ul. Niepodległości 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close