Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Warsztaty – Maiko Date i Anna Maria Krysiak (taniec współczesny) i Viola Wojciechowska (afro dance)

Zdjęcie: Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Warsztaty – Maiko Date i Anna Maria Krysiak (taniec współczesny) i Viola Wojciechowska (afro dance)

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca w Gryfinie odbędą się warsztaty taneczne, które poprowadzą Maiko Date i Anna Maria Krysiak (taniec współczesny) i Viola Wojciechowska (afro dance). Warsztaty są skierowane do młodzieży i dorosłych.

Koszt: 50 zł.

Zapisy: majabzz@wp.pl.

Plan warsztatów:

18-19 listopada 2017

10.00-12.00: taniec współczesny z Maiko Date

12.15-14.15: taniecwspółczesny z Anną Marią Krysiak

14.30-16.00: afro dance z Violą Wojciechowską

Maiko Date – tancerka, choreografka. Od 2003 roku związana jest z Teatrem Tańca Mademoiselle Cinema w Tokio, grupa taneczną Japonens, bierze też udział w kilku innych projektach. Poza karierą tancerki i choreografki Maiko Date ma duże doświadczenie w roli nauczycielki tańca dla tancerzy profesjonalistów i amatorów. W trakcie gryfińskich warsztatów pojawi się możliwość zgłębiania możliwości ludzkiego ciała i zmysłów przy wykorzystaniu wyobraźni i kreatywności uczestników. Zajęcia prowadzone będą z użyciem techniki pracy z podłogą (floor work). Na koniec każdy uczestnicy stworzą własne sola oraz wspólnie wykonają krótką choreografię.

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a w latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca.  Jej technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady i USA. Technika ta jest wynikiem badań nad możliwościami ciała człowieka z naciskiem na wykorzystanie naturalnych impulsów z niego wypływających, jego ciężaru, swobodnego przepływu i pracy z energią, wykorzystanie pędu, zawieszeń i współdziałania z siłą grawitacji.

Viola Wojciechowska zajmuje się tańcem afrykańskim od 1997 roku. Jest również psychologiem pracującym z młodzieżą i dziećmi. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami z Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z wieloma artystami – zarówno w projektach prezentujących tradycyjną kulturę Afryki, jak też w różnego rodzaju fuzjach. Od 12 lat uczy tańca. Organizuje wyjazdy muzyczne i taneczne do Gwinei, Gambii i Senegalu. W Warszawie działa w Centrum Kultur Świata i w Strefie Rytmu.

***

Organizatorami przedsięwzięcia są Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu i Gryfiński Dom Kultury. Bilety na wszystkie wydarzenia Jesiennej Sceny Tańca są już dostępne w sekretariacie placówki (ul. Szczecińska 17, tel. 91 416 25 20) oraz mailowo: tewela95@gmail.com (spektakle), gizyckaweronika@gmail.com (silent disco).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close