Gryfino/V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013: Teatr Tańca Ego Vu „Pomrok”, Agnieszka Łuczyńska, Radosław Stępniak „Loczek”, Aleksandra Holesz „Proformer”, Henrik Kaalund „Far and Wide”

Zdjęcie: Gryfino/V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013: Teatr Tańca Ego Vu „Pomrok”, Agnieszka Łuczyńska, Radosław Stępniak „Loczek”, Aleksandra Holesz „Proformer”, Henrik Kaalund „Far and Wide”

Wersja do druku

Udostępnij

Gryfiński Dom Kultury i Teatr Tańca Ego Vu zapraszają na V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013. W piątek 25 października 2013 roku o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz 4 spektakli jednego wieczoru: Pomrok Teatru Tańca Ego Vu z Gryfina, Loczek Agnieszki Łuczyńskiej i Radosława Stępniaka z Łodzi, Proformer Aleksandry Holesz z Rybnika, Far and Wide Henrika Kaalunda z Berlina.

Teatr Tańca Ego Vu

Gryfińska grupa poza tańcem współczesnym, który jest najbliższy tancerzom, poszukuje także wiedzy i umiejętności w różnych technikach teatralnych i innych stylach tańca. Istotny dla zespołu jest przekaz sceniczny. Ego Vu na stałe współpracuje z Teatrem Kana w Szczecinie, Ośrodkiem Działań Twórczych Schloss Broellin oraz Uckermärkische Bühnen w Schwedt w Niemczech.

Agnieszka Łuczyńska

Tancerka, pedagog i choreograf. Od 2005 r. współtworzy Grupę Skład działając na polu artystycznym, pedagogicznym i animacji kultury. Jako tancerka współpracowała m.in. z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu czy grupą Kijo. Obecnie tworzy wraz z Grupą Skład i realizuje niezależne projekty. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2010 r.

Henrik Kaalund

Duńczyk z pochodzenia, absolwent State Ballet Academy of Cologne, John Cranko School, stypendysta Joffrey Ballet School oraz David Howard’s Studio w Stanach Zjednoczonych. Twórca kilkudziesięciu spektakli tańca współczesnego. Prowadzi projekty artystyczne w całej Europie, również w Polsce. W pracy scenicznej wykorzystuje multimedia. Sam tworzy muzykę do swoich dzieł. Zdobywca wielu nagród na festiwalach modern dance i contemporary w całej Europie. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. W 2010 r. w ramach współpracy z Gryfińskim Domem Kultury stworzył spektakl Deteriorations z tancerzami Teatru Tańca Ego Vu.

Aleksandra Holesz

Tancerka, choreografka, reżyserka, instruktor tańca współczesnego. Ma na koncie zrealizowane spektakle Tajemnice krwi, Żywopłot, na wypasie, Soczywistość, mamroMIRONczenie i wiele mniejszych realizacji. Laureatka festiwali tanecznych i teatralnych w Polsce oraz poza jej granicami. Miała okazję uczyć się od wielu polskich i zagranicznych pedagogów oraz współpracować z wieloma reżyserami i choreografami. Słuchaczka kursów i warsztatów poświęconych tańcowi i teatrowi: Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu, warsztatów terapii przez ruch, warsztatów Alphabets of the stage – body, voice, rythm i Polerowanie lustra organizowanych przez Stowarzyszenie Teatralne Chorea. Obecnie pracuje w Fundacji Elektrowni w Rybniku jako reżyserka, choreografka oraz instruktor grup Wahadło i Poczekalnia. Organizuje tam regularne warsztaty tańca współczesnego i imprezy: Wokół Wahadła (prezentacje teatrów tańca) oraz FERplayJAM (taneczno-muzyczne jam session). Dodatkowo prowadzi warsztaty i lekcje z tańca współczesnego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close