Gryfino: V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013

Zdjęcie: Gryfino: V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Gryfiński Dom Kultury i Teatr Tańca Ego Vu zapraszają na V Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2013. W ramach festiwalu prezentowane są przede wszystkim spektakle tzw. małych form ruchowych (solo, duety, tria) w różnych technikach tańca, z naciskiem na taniec współczesny. Tego roku tradycyjnie na scenie pojawią się gospodarze, Teatr Tańca Ego Vu. Będzie to jedyna wielkoobsadowa prezentacja festiwalu. Zespół zaprezentuje spektakl Pomrok, którego premiera odbyła się kilka miesięcy temu. Ta produkcja otworzy trzydniowa imprezę. Na scenie zobaczymy także tancerkę zespołu, Annę Kamińską, obecnie studentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Podczas festiwalu zaprezentuje się wraz z kolegami z bytomskiego Wydziału Teatru Tańca. Wystapi również Henrik Kaalund, który kilka lat temu stworzył z zespołem spektakl Deteriorations. W ramach tegorocznego festiwalu pokazanych zostanie siedem spektakli. Prezentacje rozpoczną się w piątek (25 października) o godz. 19.00 oraz w sobotę (26 października) o godzinę wcześniej.

Jesiennej Scenie Tańca tradycyjnie towarzyszyć będą warsztaty taneczne. Zajęcia odbywać się będą w sobotę i niedzielę (26 i 27 października) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości w Gryfinie.

Eliza Hołubowska, szef artystyczny imprezy: „Zachęcam także do wzięcia udziału w warsztatach tańca. Każdy z nich da możliwość nauczenia się nowych, charakterystycznych dla danej techniki tańca sekwencji ruchowych, wyrażania emocji i pokonania wielu barier, między innymi w kontaktach z ludźmi. Tym razem poprowadzą je Aleksandra Holesz (taniec współczesny) i Anna Youya Jujka (hip hop)”.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie silent disco, czyli cicha dyskoteka. Każdy z chętnych otrzyma bezprzewodowe słuchawki, w których będzie mógł wybrać muzykę prezentowana przez jednego z trzech dj-ów. Impreza rozpocznie się w sobotę, 26 października o godz. 21.00. Ostatniego dnia festiwalu o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na projekcję filmu Pina, który jest biografią zmarłej przed kilkoma laty wielkiej choreografki Piny Bausch.

Bilety:

jednodniowe na spektakle: 15 zł

bilet na Silent Disco: 15 zł

bilet na seans filmowy: 10 zł

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close