Gryfino/VIII Jesienna Scena Tańca 2016: Nicol Wesołowska „OB i AD”, Iwona Olszowska „Moda na gender”, Anna Kamińska i Patryk Durski „5dm3”, Teatr Tańca EGO VU „1, 2, 3, 4”

Zdjęcie: Gryfino/VIII Jesienna Scena Tańca 2016: Nicol Wesołowska „OB i AD”, Iwona Olszowska „Moda na gender”, Anna Kamińska i Patryk Durski „5dm3”, Teatr Tańca EGO VU „1, 2, 3, 4”

Moda na gender. Fot. Alex Rault

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII edycji Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca odbędą się pokazy spektakli, warsztaty, pokazy powarsztatowe, pokaz filmu oraz premiera DVD z jubileuszowym koncertem Teatru Tańca Vogue/EGO VU. Ostatniego dnia festiwalu wystąpią:Nicol Wesołowska (OB i AD), Iwona Olszowska (Moda na gender), Anna Kamińska i Patryk Durski (5dm3), Teatr Tańca EGO VU (1, 2, 3, 4).

OB i AD

OB i AD jest formą szukania odpowiedzi na zagadnienie zestawienia pojęć struktury i wypełnienia. Tak, jak sam tytuł przedstawia dwie formy dźwiękowe, które w połączeniu tworzą słowo silnie nacechowane skojarzeniami i bardzo proste do odczytania, tak – struktura ruchowa wypełniona przez tancerki stworzy przekaz skieroway do widza.

choreografia: Nicol Wesołowska

tancerki: Izabela Perez, Anna Szpaczyńska

Nicol Wesołowska – tancerka Teatru Tańca Ego Vu w latach 2005-2014. Tańczyła w rewiach muzycznych: Durchgeknalt im Elfenwald, Hinterhalt im Elfenwald – Wie alles begann, Music-revue Pucks Sommernachtsshow 2013 w Uckermärkische Bühnen Schwedt w Schwedt w latach 2010-2013. Uczestniczyła w tegorocznej edycji China-Central & Eastern Europe (CEE) Summer Dance Camp organizowany przez Beijing Dance Ease Culture Ltd. Obecnie studiuje na III roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie).

Izabela Perez – do 2012 roku uczennica Zespołu Szkół Muzycznych II st. im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie saksofonu, absolwentka szkoły aktorskiej Lart studio (2013/2014). Była współorganizatorką i koordynatorką międzynarodowego artystycznego projektu Europe Identity under (trans)formation: GENDER*X w roku 2016. Obecnie studiuje na III roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie).

Anna Szpaczyńska przez 7 uczęszczała na prywatne zajęcia z gry na pianinie, przez 4 lata – z wokalu rozrywkowego. Uczestniczyła w Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Krakowie i Short Summer Course in LAMDA w Londynie. W 2014 roku ukończyła szkołę aktorską STA w Poznaniu. Obecnie studiuje na III roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie).

Moda na gender

Iwona Olszowska zaprasza na improwizację strukturalną wokół tematu mody i urody.

choreografia, koncept: Iwona Olszowska

kostiumy: Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

wykonanie: Iwona Olszowska (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 20-25 min.

premiera: 21.02.2014, Teatr Barakah, Kraków

Marcin Janus pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwiękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i często wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych oraz teatralnych. Tworząc na granicach sztuk, kreuje złożone środowiska dźwiękowe. Realizując projekty, stawia sobie za zadanie uczynić przedstawienia bardziej wciągającymi, nasycając świat i myślenie osobliwymi zjawiskami dźwiękowymi, dostarcza zmysłom szerokiego spektrum wrażeń. W procesie twórczym koncentruje się na barwie dźwięku, bada jego podstawowe cechy, często szuka odzwierciedlenia w ruchu i obrazie, nadaje zdarzeniom nowych znaczeń łącząc je w przestrzeniach muzycznych. Pracuje w domenie cyfrowej najczęściej wykorzystując Ableton Live i Metasynth oraz kontrolery midi, które dostarczają unikalnych możliwości. W rezultacie jego muzyka charakteryzuje się szeroką paletą dźwiękową. W pracach opartych o technologię można usłyszeć zestawienie nagrań i organicznych dźwięków z syntetycznymi barwami o często motorycznych cechach. Zaczynał jako muzyk eksperymentalnych formacji. Był stypendystą Art Stations Foundation w programie Solo Projekt, finalistą na lonkursie kompozytorskim, który odbywał się w ramach roku Johna Cage‘a. Doświadczenie zdobywał również jako uczestnik kursów, a w ostatnim czasie GrupLab Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, z którą wspólnie brał udział w wielu projektach artystycznych. Poza częstymi występami w kraju gościł również w Londynie, Lizbonie, Turynie i Frankfurcie. Jest autorem muzyki i projekcji do wielu spektakli teatralnych i tanecznych, m.in. Barbary Bujakowskiej, Iwony Olszowskiej, Projektów Tomasza Bazana. Obecnie tworzy muzykę do programu Obszaru Tańca.

5dm3

5dm3 to krótka opowieść o dynamicznie konstruowanej sieci w relacji, jaka zachodzi podczas spotkania dwojga ludzi – mężczyzny i kobiety. Etiuda jest efektem poszukiwania komunikacji poprzez ciało w tańcu, niewerbalnej wymiany zdań, myśli i energii. Duet prezentowany był na Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku, zdobył nagrodę od Leszka Bzydla za „jakości ruchowe, wykreowanie dialogu i taniec” na 6. edycji krakowskiego konkursu 3…2…1… TANIEC! w 2016 roku. Prezentowany był także podczas XX Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie.

choreografia i taniec: Anna Kamińska, Patryk Durski

nagrody: NAGRODY JURY na konkursie 3…2…1…TANIEC! 2015 w Krakowie

czas trwania: 10 min.

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4 to choreografia, która jest ruchomym obrazem plastycznym. Jej składowe to kolor, energia, muzyka i prostota. 1+1+1+1=1

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Julia Lewandowska, Katarzyna Łyczakowska, Marta Sieńczak, Ewelina Tołyż.

Wstęp: 15 zł.

Organizatorami festiwalu są: Gryfiński Dom Kultury, Teatr Tańca EGO VU oraz Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu.

Bilety na każdy wieczór festiwalu można nabywać w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w Gryfinie w dni robocze w godz. od 10.00 do 15.00.

Więcej informacji:

gdk.com.pl

facebook.com/ttegovu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close