Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA 2018: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”, Iwona Olszowska i Paweł Konior „Ewa i On”, Młodsza Grupa Teatru Tańca EGO VU

Zdjęcie: Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA 2018: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”, Iwona Olszowska i Paweł Konior „Ewa i On”, Młodsza Grupa Teatru Tańca EGO VU

MŁODSZA GRUPA TEATRU TAŃCA EGO VU - (NIE)WYSTARCZAJĄCA, fot. Mariusz Strzelczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca EGO VU, Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU i Gmina Gryfino zapraszają na spektakle w ramach X Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA 2018. Drugiego wieczoru festiwalu będzie można zobaczyć trzy spektakle: Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandry Bożek-Muszyńskiej, Ewa i On Iwony Olszowskiej i Pawła Koniora i Nie(wystarczająca) Młodszej Grupy Teatru Tańca EGO VU.

Nie(wystarczająca)

Znam dziewczyny, które chcą wpasować się w normy społeczne. Nie jest łatwo zaakceptować, że nasze ciała są zawodne i wadliwe.

M. Lambert

Patrzę na innych i dostrzegam swoje niedoskonałości. Nikt nie potrafi zrozumieć mojego problemu. Tylko ja, niewystarczająca. Czy jestem w stanie zniszczyć siebie tylko po to, aby dopasować się do chorych zasad tego świata? Otwórz oczy i spójrz w lustro. Kiedy postawimy granicę?

Pomysł i wykonanie: Dominika Lara, Weronika Marosek, Klaudia Purtak, Maja Wiczkowska, Karolina Wojdyła, Justyna Wójcikowska, Wiktoria Żurowska

Muzyka: Karolina Wojdyła (utwór inspirowany Body Love Mary Lambert)

Głosy: Aleksandra Siwek z grupą

Montaż: Patryk Kowalczyk

Młodsza Grupa Teatru Tańca EGO VU działa równolegle z grupą repertuarową. Od kilku lat tancerki tworzą własne choreografie, w których opowiadają o swoich przemyśleniach, problemach i lękach. Mimo młodego wieku, tworzą dojrzałe wypowiedzi, które są doceniane przez widownię. Młodsza grupa EGO VU współpracuje z Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych Schloss Broellin w Niemczech i co roku bierze udział w kilku projektach artystycznych.

 

Ewa i On

Współpraca Pawła Koniora i Iwony Olszowskiej jako duetu został zapoczątkowany dzięki inicjatywie Adama Kamińskiego, który zaprosił ten duet na Laboratorium Ruchu we Wrocławiu w 2014 roku. Wtedy powstała pierwsza otwarta improwizacja wraz z muzyką na żywo Marcina Janusa zaprezentowana na scenie CIA we Wrocławiu. Z czasem projekt ewoluował. Kolejne duety zawsze odnosiły się do relacji dwóch osób jednak za każdym razem był to inny typ osobowości w innych okolicznościach i konstelacjach. Kolejno powstawały Adam i Elf , Pablo & Iv oraz Ewa i On.

„Ewa i On” to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną a tancerze na bieżąco kreują improwizując choreografie tzw. czasie rzeczywistym./constant composition. Ewa i On to impresja odnosząca się do Adama i Ewy.

Koncept i score : Iwona Olszowska , Paweł Konior

Taniec improwizacja, Paweł Konior, Iwona Olszowska

Muzyka Marcin Janus

Premiera: 17 czerwca 2017, Dom Rzemiosł Kraków, Noc Teatrów

Iwona Olszowska

Tancerka, choreografka, improwizatorka, nauczycielka tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body-Mind Centering®.

Paweł Konior

Performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza staje się spersonalizowany i niepowtarzalny, tak jak linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, emocjonalny, zakorzeniony oraz pogłębiający czucie i świadomość ciała.

Marcin Janus

Pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwieękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych, multimedialnych oraz teatralnych.

Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji: Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska

muzyka: Jakub Pałys na żywo oraz collage

reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz

Spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change Time and Dance

koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz

kierownik produkcji: Krzysztof Marek Kwiatkowski

Producent: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizatorzy: SÍN Arts and Culture Centre w Budapeszcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Kilkukrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 roku związana z warszawskim Mufmi Teatrem Tańca Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, który tworzy interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

Bilety: 20 zł

Bilety na wydarzenia JST są dostępne w sprzedaży internetowej przez zakładkę „Kup bilet” na stronie Gryfińskiego Domu Kultury. Będą także dostępne przed spektaklami w kasie Kina Gryf.

https://www.facebook.com/events/518221878652061/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close