Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu „Jak kochają się kasztany?”

Zdjęcie: Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu „Jak kochają się kasztany?”

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu „Jak kochają się kasztany?”, fot. Robert Stachnik

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca EGO VU, Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU i Gmina Gryfino zapraszają w ramach X Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019 na spektakl dla dzieci Jak kochają się kasztany szczecińskiego zespołu Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu.

Jak kochają się kasztany?

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu

Jak kochają się rajskie ptaki? Albo pszczoły? Jak się dzieli pantofelek? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą tancerze Małego Teatr Tańca Kiosk Ruchu. Spektakl Jak kochają się kasztany? to taneczna opowieść o pięknie przyrody. To przekrój dziecięcych dylematów związanych z bliskością w ujęciu emocjonalnym i biologicznym. Młode tancerki biorą na warsztat nurtujące je tematy – cielesności, różnorodności i miłości. W spektaklu próżno szukać sztampowych haseł z podręczników do biologii – to szczery i odważny zestaw rozważań i punktów widzenia dzieci, które nie boją się pytać i szukać odpowiedzi.

Reżyseria: Krzysztof Lubka

Muzyka: Dennis Lloyd, James Blake, Alice Merton
Występują: Amelia Olszewska, Antonina Filipowicz, Lena Gajlewicz, Marysia Walich, Hanna Dujanowicz, Aleksandra Sosnowska, Wiktoria Sosnowska, Malwina Świstoń, Natalia Borowik, Wiktoria Woźniak, Krzysztof Lubka

 

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu działa w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie. Instruktorem i choreografem grupy jest Krzysztof Lubka. Zespół tworzy grupa dziewcząt w wieku od 8 do 17 lat. Tancerki pracują razem od trzech lat.

Krzysztof Lubka

Sztuka pozwala mu wyrażać emocje. Zagłębiając się w rozważaniach nad tym poznał wiele dziedzin, próbujących ująć to zagadnienie w tańcu. Poprzez psychologię i metody dramaturgii skonstruował autorskie metody pracy najbliższe tańcowi intuicyjnemu i ekologicznej koncepcji życia. Formy wyrazu, których używa w swojej pracy, indywidualnie dobiera do wydarzenia, osoby lub grupy. Konstruuje autorski przekaz, tworząc performance, spektakle, warsztaty dla dzieci i dorosłych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Gryfino: sala widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury, ul. Szczecińska 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close