Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex „Gdy rozbłyśnie”, Maciej Kuźmiński Company „Dominique”

Zdjęcie: Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex „Gdy rozbłyśnie”, Maciej Kuźmiński Company „Dominique”

Dominik Więcek fot. Inbal Cohen Hamo

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca EGO VU, Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU i Gmina Gryfino zapraszają na spektakle w ramach X Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019. Trzeciego, ostatniego wieczoru festiwalu będzie można zobaczyć trzy spektakle: Gdy rozbłyśnie Zespołu Tańca Współczesnego Fajber Flex, Dominique Maciej Kuźmiński Company oraz Niestrojenie Teatru Tańca EGO VU.

Gdy rozbłyśnie

Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex

Pojawia się i znika. Rozbłyska, by zgasnąć i gaśnie, by znów rozbłysnąć, a wtedy pojawiają się obrazy zapisane w pamięci. Budzą różne emocje. Zostać w nich, czy spowodować by znikły – to wybór. Wystarczy zrobić „cyk”. Koncepcja spektaklu wciąż się rozwija, jest jeszcze w procesie poszukiwań ostatecznej formy.

 

Choreografia: Ewelina Tołyż

Muzyka: Clann, Siv Jakobsen, Diaphane

Tańczą: Paulina Broda, Weronika Gaszewska, Lena Krawczyk, Sandra Mizińska, Lena Prusik, Marika Rodzeń, Martyna Wojdyła, Joanna Wójcikowska

Grupa działa przy Gryfińskim Domu Kultury od 2006 roku, skupia młodzież w wieku 8-17 lat. Fajber Flex bierze udział w imprezach lokalnych, corocznie reprezentuje miasto w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych. Od 2015 roku na scenie Gryfińskiego Domu Kultury zespół organizuje koncert, podczas którego prezentowane są choreografie grupy oraz samodzielne, często pierwsze prace tancerek.

 

Dominique

Maciej Kuźmiński Company

 

Spektakl powstał w wyniku rozpoczęcia luźnej współpracy między Maciejem Kuźmińskim a Dominikiem Więckiem, która przyniosła artystom trzynaście nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach choreograficznych, oraz liczne zaproszenia i zlecenia choreograficzne. Znaczenie słowa feminizm powinno zostać wzbogacone w taki sposób, by obejmowało ono mężczyzn.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i Polskiego Teatru Tańca.

Choreografia i koncepcja: Maciej Kuźmiński

Taniec i kreacja: Dominik Więcek

Muzyka: Parov Stellar All Night

Cytaty – słowo: Oprah Winfrey, Emma Watson, Hillary Clinton, Michelle Obama, Patricia Arquette

Cytaty – ruch: Anne Terese de Keersmaeker, Yvonne Rainer, Martha Graham, Lea Anderson, Isadora Duncan, Pina Bausch, Loïe Fuller

 

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz, pedagog, producent. Jego niezależne produkcje tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca. Prace Kuźmińskiego od 2014 roku prezentowane były ponad 130 razy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Izraelu, Kanadzie, Brazylii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Holandii, Słowenii, Czechach, Serbii, Macedonii, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech, na Węgrzech oraz wielokrotnie w Polsce. Twórca zdobył kilkanaście nagród za choreografie na prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą. W latach 2014-2017 etatowy pedagog Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W latach 2016-2018 kierownik artystyczny i pedagog Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Maciej Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem studia MA Choreography oraz, z wyróżnieniem, BA Dance Theatre w konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

Dominik Więcek – były tancerz Polskiego Teatru Tańca. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w PWST w Krakowie, stypendysta Folkwang Universitaet der Kunste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Ubu król, czyli Polacy w reż. Jerzego Stuhra, Working title: Ego w choreografii Jeansa van Daele’a, Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę w choreografii Jacka Łumińskiego, Inaria w choreografii Giorgia Maddamma. Współpracując z Krakowskim Teatrem Tańca, występował w spektaklu Nesting w choreografii Idana Cohena, Glamour oraz Estra and Andro w choreografii Eryka Makohona, był również pedagogiem grup tanecznych. Współtwórca spektaklu Bromance stworzonego z Michałem Przybyłą i Anną Królicą.

Niestrojenie

Teatr Tańca EGO VU

 

Strojenie to regulacja w celu zapewnienia wzajemnej zgodności harmonicznej w obrębie jednego instrumentu oraz w celu uzyskania zgodności z innymi instrumentami.

 

Choreografia: Eliza Hołubowska

Ruch: praca wspólna

Wykonanie: Ewelina Tołyż, Karolina Wojdyła, Bartosz Wilniewicz

Muzyka: Yosi Horikawa, Romare, Susumu Yokota, Nina Simone&Solidisco

Zespół od wielu lat działa na pograniczu tańca i teatru. Tworzy wypowiedzi, w których ważne są emocje zarówno na scenie, jak i po stronie widowni. Prace Teatru Tańca EGO VU prezentowane były wielokrotnie podczas największych festiwali tanecznych i teatralnych w Polsce i za granicą. Członkowie zespołu współpracują z Teatrem KANA w Szczecinie, tworząc wspólne przedsięwzięcia. Od kilku lat tancerze zespołu występują w repertuarowych spektaklach Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt (Niemcy) i regularnie współpracują z Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych Schloss Bröllin w Niemczech.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: sala widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury, ul. Szczecińska 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close