I Festiwal Warsaw Dance Days: Polski Teatr Tańca „DSM-IV.301.81” + im. pu.re dance theatre „Sophie”

Zdjęcie: I Festiwal Warsaw Dance Days: Polski Teatr Tańca „DSM-IV.301.81” + im. pu.re dance theatre „Sophie”

Sara Puchowska. Fot. z materiałów festiwalu.

Wersja do druku

Udostępnij

DSM – IV 301. 81 – Zaburzenia osobowości typu B. Osobowość narcystyczna – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany nastawieniem wielkościowym (w wyobraźni lub na jawie), potrzebą bycia podziwianym, brakiem empatii i niezdolnością do przyjęcia perspektywy innych osób. Osoby silnie narcystyczne mogą niekiedy przeżywać stany, w których czują się jakby były za murem lub szybą oddzielającą je od innych ludzi, bądź mieć wrażenie, że inni są jak postacie z wyświetlanego filmu. Nie są to jednak przeżycia psychotyczne, lecz metaforyczny opis wrażeń, jakich doświadczają
w kontakcie z innymi ludźmi.

Polski Teatr Tańca (PL) DSM – IV 301. 81

Choreografia & video: Daniel Stryjecki
Muzyka: Nran (www.nran.name)

Kostiumy: Maciej Zień

Wstęp: 15zł.

im. pu.re dance theatre (CZ) SOPHI

Choreografia: Sara Puchowska (PL/CZ)

Muzyka: collage: Agoria, Bobby McFerrin, Billy Preston

Tańczą: Daša Horváthová (SK), Andrea Vykysalá (CZ), Katarína Kalivodová (SK)

Kostiumy: Renáta Nováková (CZ)

Światła: Michal Kalivoda (CZ)

Zdjęcia: Andrej Jurkovič (CZ)

Wstęp: 15 zł.

Sara Puchowska (choreograf): roku 2010 ukończyła studia magisterskie na Academy of Performing Arts w Pradze, Wydział Tańca, specjalizacja Choreografia. W latach 2007-2008 otrzymała stypendium i wyjechała na rok do Finlandii, do Teatterikorkeakoul (Akademia Teatralna) w Helsinkach. Rok później ukończyła Balanced Body Uniwersity. Obecnie jest na ostatnim roku studiów doktoranckich na Academy of Performing Arts w Pradze, jej temat to Możliwości ciała ( połączenie choreografii i medycyny tańca).

Jest założycielką i choreografem polsko-czesko-słowackiego Stowarzyszenia im.pu.re. teatr tańca. Jej choreografie, między innymi 4:4 Podwójne życie Weroniki, Wight for life, In Beetwen, Chemical Boom!, Rytm ciała, KDYŽ KŘIČÍ, TAK…?! były prezentowane w Czechach, Polsce, Finlandii i Niemczech. W latach 2009-2010 była Dyrektorem Artystyczny Baby Balet Praha (TCP). Sara prowadzi szkolenia i zajęcia z choreografii, Pilates i medycyny tańca.

Daša Horváthová (tancerka): ukończyła Szkołę Baletową w Bańskiej Bystrzycy im. J. L. Bellu. Jest studentką trzeciego roku kierunku Pedagogika Baletowa na Akademii Muzycznej w Pradze. Największy wpływ na jej rozwój twórczy wywarła współpraca z holenderskim choreografem Karine Guizzo. Analizując zależność między ruchem i muzyką, Dasa zastanawia się, gdzie te dwa różne światy spotykają się
w pozytywnej atmosferze.

Andrea Vykysalá (tancerka): zaczęła tańczyć w szkole artystycznej Františkovy Lázně, skąd również pochodzi. W roku 2007 rozpoczęła naukę na Konserwatorium Duncan Center w Pradze. Spotkała tam wielu wspaniałych nauczycieli, a po 4 latach nauki pomyślnie zdała egzamin teoretyczny i praktyczny, prezentując choreografię: Życie jest miodem. Pracowała przy realizacji wielu projektów komercyjnych i niekomercyjnych (Designblok, współpraca z A. Onishenkem, V. Sullou, reklamy telewizyjne itp.). Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i zajęcia dla dzieci. W tym roku rozpoczęła studia
w zakresie pedagogiki na Akademii Muzycznej w Pradze.

Katarína Kalivodová (performer): jest Absolwentką Academy of Performing Arts w Bańskiej Bystrzycy, Wydziału Aktorskiego. W roku 2012 ukończyła studia doktoranckie na Academy of Performing Arts w Bratysławie, z tematem: Pieśń ludowa jako koncepcja teatru fizycznego. Współpracuje z wieloma słowackimi i zagranicznymi teatrami, niezależnymi grupami: Teatr Miejski w Žiline, Bábkovy Teatr, Teatr w Žiline, Spišsky Teatr, Kontra, Teatr Pôtoň, Continuo, Stella Polaris. Od 2004 roku pracuje jako asystent na Academy of Perfroming Arts w Bratysławie oraz jako nauczyciel muzyki-specjalista w Private Dramatic Conservatory Martin.

http://3sophi3.wix.com/impure#!home/mainPage

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Sala Widowiskowa, ul. Elektoralna 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close