III Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE -„Żywe kultury ruchu”

Zdjęcie: III Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE -„Żywe kultury ruchu”

III Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE

Wersja do druku

Udostępnij

Idea festiwalu

 

III Wrocławski Festiwalu Ruchu CYRKULACJE odbędzie się w dwóch odsłonach: wiosennej organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum” oraz jesiennej organizowanej przez Fundację Teatr Nie-taki. Wspólnym celem festiwalu jest wsparcie kompleksowego rozwoju sztuki tańca i edukacji ruchowo-tanecznej w Polsce, a tym samym popularyzacja tańca współczesnego i technik jemu pokrewnych. Edycja wiosenna Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” stanowi odpowiedź na potrzebę kształcenia przyszłych i obecnych edukatorów, animatorów, instruktorów w dziedzinie ruchu i tańca. Odpowiada także potrzebie sukcesywnego zwiększania dostępu dla ogółu społeczeństwa do odbioru i tworzenia sztuki tańca oraz przełamywania stereotypów na temat możliwości twórczych grup wykluczonych. Ponadto założeniem jest integracja i wzajemna inspiracja różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.

Założenia programowe

 

Festiwal CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” to 4 intensywne dni warsztatów, spotkań, dyskusji, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych. W ramach festiwalu odbędą się ścieżki twórcze, otwarte lekcje i liczne imprezy towarzyszące. Po raz pierwszy pojawi się: warsztat szkoleniowy “Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą” inicjujący cykl edukacyjny, indywidualne konsultacje z prowadzącymi oraz Otwarta Scena Tańca.

 

Program:

I. Ścieżki twórcze

W ramach ścieżek uczestnicy podejmą trwającą 4 dni pracę twórczą w stałej grupie. Poprzez aktywny udział będzie możliwość budowania i rozwijania materiału grupowego, który może zostać zaprezentowany podczas Otwartej Sceny Tańca festiwalu jako tzw. work- in – progress.

 •  Nowy Taniec. Anatomia w Ruchu, prowadzenie:  Zuna Vesan Kozankova
 •  Kompozycja. Szukanie ruchu, prowadzenie:  Iwona Olszowska
 •  Oddech- centrum- ruch, prowadzenie:  Przemysław Błaszczak

II. Indywidualne konsultacje

 

prowadzenie: Iwona Olszowska, Zuna Kozankova, Przemysław Błaszczak, Beata Marecka –ZehetbauerKonsultacje będą wsparciem procesu rozpoczętego na ścieżkach a także indywidualnej pracy. Pozwolą na bliższą relację mistrz – uczeń. Taka możliwość stanowi wyjątkowe wsparcie dla młodych artystów, tancerzy oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez taniec.

III. Cykl edukacyjny

Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi prowadzenie: Beata Marecka- ZehetbauerWarsztat w szczególności kierowany jest do wszystkich, którzy pragną pogłębiać warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, do nauczycieli, pedagogów, edukatorów, opiekunów i terapeutów.

IV. Otwarte lekcje

 •  Technika tańca współczesnego New Dance, prowadzenie:  Zuna Vesan Kozankova
 •  Spotkania w ruchu, prowadzenie:  Przemysław Błaszczak
 •  Technika Aleksandra, prowadzenie:  Inga Schorowska
 •  Świadomość ciała z elementami BMC, prowadzenie: Iwona Olszowska
 •  Kontakt improwizacja, prowadzenie:  Iwona Olszowska
 •  Eksperyment : Taniec – Ruch ,prowadzenie:  Beata Marecka-Zehetbauer

V. Imprezy towarzyszące:

 

Otwarta Scena Tańca Pokazy prac performerów, improwizatorów, grup tanecznych, mini spektakle. Pokazy efektów pracy ścieżek twórczych festiwalu. Otwarta Scena Tańca daje możliwość zaprezentowania swojej pracy szerszej publiczności artystom w szczególności debiutantom. Wśród pokazów znajdą się zarówno przedstawienia amatorów jak i profesjonalistów                                 performance nauczycieli. Obowiązują wcześniejsze zapisy osób chętnych do wystąpienia podczas Otwartej Sceny Tańca. Istnieje również możliwość pokazów spontanicznych – powstałych w trakcie festiwalu w ramach wymiany uczestników.  

 • Wystawa fotografii
 • Atak przestrzeni
 • Spotkanie z nauczycielami i koncert inaugurujący festiwal
 • Performance improwizacji solowej Zuny Vesan Kozankowa w ramach cyklu Free Body Music
 • Prezentacja pokazu pracy Studia Matejki wraz z wykładem Milana Kozanka
 • Otwarta Scena Tańca
 • Performance nauczycieli
 • Finałowy jam improwizacji tanecznej z muzyką na żywo

Informacje o poszczególnych wydarzeniach w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na styronie: http://cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close