Iława/Scena dla tańca 2020: „Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru Pasja”: „Pan Kejk” Olsztyński Teatr Tańca

Zdjęcie: Iława/Scena dla tańca 2020: „Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru Pasja”: „Pan Kejk” Olsztyński Teatr Tańca

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Iławskie Centrum Kultury zaprasza rodziny z dziećmi (powyżej 7 roku życia) na wyjątkowe wydarzenie – spektakl Pan Kejk w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Tańca.

O spektaklu: 

Spektakl osadzony w komiksowym świecie pełnym absurdów, groteski i niedorzeczności – bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Jego warstwa wizualna, barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu.

Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, a resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia.

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy tylko masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika.

*z ang. pancake – naleśnik

Spektakl został wyselekcjonowany i zaprezentowany na Małej Platformie Tańca (2019); jest spektaklem sieciującym w ramach Polskiej Sieci Tańca, zdobył nagrodę specjalną – stypendium artystyczne za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu IMiT, przyznaną przez Z-cę Dyrektora IMIT Aleksandrę Dziurosz poczas IV Konkursu Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (2018).

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół
kreacja i wykonanie: Anna Janczarek, Aleksandra Salej, Monika Parafiniuk, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński
konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski
wideo: VJ Tonda Kinoko
kostiumy: Ada Jędrych

oświetlenie: Roman Bartyś

nagłośnienie: Daniel Winarski
produkcja: Fundacja Tańca i Sztuk ARToffNIA
premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie
relacja fotograficzna: Bartosz Kruk

Olsztyński Teatr Tańca: ott.olsztyn.pl

Wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o odbiór wejściówek w kasie kina w godzinach jej otwarcia.

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach projektu Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy. Jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

O projekcie: 

Pokaz spektaklu to jedno z kilku wydarzeń zaplanowanych w roku 2020 w ramach projektu: Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie, łączącego teatr i taniec. Będą to m.in.: spektakl Ewa i On Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora, Real Love Teatru Tańca Zawirowania oraz Cicha w wykonaniu Pauliny Wycichowskiej i Malwiny Paszek.

Realizacja pozostałych spektakli planowana jest jesienią.

***

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie i gościnnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Iława: Iławskie Centrum Kultury (Kinoteatr Pasja), ul. Niepodległości 13a

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close