IMiT: Spotkanie z Grażyną Władysławą Dąbrowską w cyklu „Wszystko o tańcu”

Zdjęcie: IMiT: Spotkanie z Grażyną Władysławą Dąbrowską w cyklu „Wszystko o tańcu”

Grażyna Dąbrowska podczas uroczystości rozdania nagród mim. Oskara Kolberga na Zamku Królewskim w Warszawie, 12.10.2011. Fot. Barbara Polakowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w nowym cyklu Wszystko o tańcu. Gościem spotkania będzie pani Grażyna Władysława Dąbrowska, wybitna etnograf, pedagog, choreograf, etnochoreolog, autorka wielu publikacji z zakresu tradycyjnej kultury ludowej. W 1989 roku z jej inicjatywy powstało towarzystwo Etnochoreologiczne, które integruje środowiska badaczy i organizatorów amatorskiego ruchu artystycznego, choreografów i miłośników tańca ludowego. Jest również organizatorką zespołów i znaczących imprez folklorystycznych, cyklu koncertów pieśni, muzyki i tańca w Filharmonii Narodowej. W ubiegłym roku za wieloletnią działalność na rzecz kultury ludowej podczas gali wręczenia nagród im. Oskara Kolberga otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o wysłanie rezerwacji na adres:
imit@imit.org.pl (w tytule maila: „Wszystko o tańcu” 25 czerwca 2012).

Spotkanie będzie rejestrowane dla Pracowni Dokumentacji Tańca IMIT

Więcej informacji o p. Grażynie Władysławie

Dąbrowskiej i wybrane publikacje dostępne są tutaj: http://alpha.bn.org.pl/search~S5*pol/a?D{u0105}browska%2C+Gra{u017C}yna+W{u0

142}adys{u0142}awa.&search_code=a

Uwaga: 25 czerwca nie odbywa się żaden mecz w ramach EURO 2012 (mecze półfinałowe dopiero 27 i 28 czerwca).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

WARSZAWA: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Fredy 8. III piętro

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close