Imre Thormann – warsztaty butō i Noguchi Taiso

Zdjęcie: Imre Thormann – warsztaty butō i Noguchi Taiso

Imre Thormann. Fot. archiwum Teatru Kana.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 13-15 stycznia 2012 Teatr Kana w Szczecinie zaprasza na warsztaty, które poprowadzi znany polskiej publiczności performer i tancerz butō, Imre Thormann.  Artysta pochodzi ze Szwaicarii, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Uczestnicy warsztatów będą mieli również okazję obejrzeć spektakl artysty Enduring Freedom (14 stycznia, godz. 20.00).

O warsztatach

 

Podczas swoich warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje, itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku.

 

Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butō) i Noguchi Michizo (wynalazcy Noguchi Taiso, japońskiej formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem.

Imre Thormann

Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz, zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest „życiem”, „ciałem” i „umysłem” jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy.

 

Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie.”

Michizo Noguchi, twórca Noguchi Taiso

Harmonogram

 

13 stycznia (piątek): godz. 18.00-21.00.

14 stycznia (sobota): godz. 10.00-16.00.

15 stycznia  (niedziela): godz. 11.00-17.00.

Koszt: 120 zł za trzy dni.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Teatrze Kana, pl. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close