IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Damien Serban & Yann Bertrand „Silken” – film

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Damien Serban & Yann Bertrand „Silken” – film

Fot. Jacek Wrzesiński

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy w Polsce prezentujemy poetycki obraz z udziałem znanego i lubianego przez polską publiczność tancerza butoh Atsushiego Takenouchiego. Wewnątrz bezpiecznego łona matki człowiek doświadcza swoją codzienność jako niekończące się szczęście. Film otrzymał nagrodę Pris de courts (Paryż) i prezentowany był na festiwalach filmowych w takich miastach jak Tabor, Sarajewo, Seul, Montreal, Wilno, Sztokholm, Istambuł, i inni. 

reżyseria, koncepcja, scenariusz, montaż i animacja: Damien Serban & Yann Bertrand | muzyka: Benjamin Holst | występuje: Atsushi Takenouchi (tancerz butoh) | Francja | 2008 | 11 minut
 
Yann Bertrand i Damien Serban – obaj artyści ukończyli studia politechniczne, ale ich pasją jest sztuka. Yann zrezygnował ze studiów w SAE w Niemczech, gdzie studiował nowe technologie i przeniósł się do Paryża, by zacząć studia w paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Razem Serban i Bertrand stworzyli takie prace filmowe, jak Epines, Le cosmos dans une assiette de pates, Chrysalide.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:50

Kino Żak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close