IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Gdańska Konferencja Tańca „Azja i Europa – międzykulturowe dialogi w teatrze i tańcu”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Gdańska Konferencja Tańca „Azja i Europa – międzykulturowe dialogi w teatrze i tańcu”

Fot. Jacek Wrzesiński

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak zaprasza na Gdańską Konferencję Tańca, która odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca2012. Jej tegoroczna  edycja odbędzie się pod hasłem – „Azja i Europa – międzykulturowe dialogi w teatrze i tańcu”. Razem z gronem wybitnych badaczy tańca i teatru oraz artystów działających na pograniczu kultur, będziemy odkrywali różne oblicza dialogu między kulturą Azji i Europy. Wychodząc z założenia, że Azja i Europa nie są jednorodnymi obszarami kulturowymi, chcemy przyjrzeć się temu, jaki kształt przyjmują dialogi międzykulturowe, widziane jako spotkania i fascynacje pojedynczych twórców. 

W tym roku gośćmi konferencji będą między innymi – prof. Tadashi Uchino (wykładowca na Wydziale Interdyscyplinarnych Badań Kulturoznawczych Uniwersytetu Tokio), prof. Zbigniew Osiński (UW), Deborah Jowitt (Tisch School of the Arts, New York University), prof. Stephanie Burridge (Singapur), Katelijn Verstraete (Cultural Exchange Department, Asia-Europe Foundation, Singapur), dr Burt Ramsay (De Montfort University), dr Beata Kubiak Ho-Chi (UW), dr Royona Mitra (Wolverhampton University), prof. Estera Żeromska (UAM), Jadwiga Majewska, Kwong Wailap, dr Wiesna Mond-Kozłowska (Akademia Ignatianum w Krakowie), prof. Grzegorz Ziółkowski (UAM) i in.

Specjalnym elementem konferencji będzie improwizowany dialog taneczny dwójki wybitnych artystów tańca – japońskiej tancerki i choreografki Mami Shimazaki, która tańczyła między innymi u Maurice’a Bejarta, Williama Forsythe’a, czy Jiriego Kyliana i przez 12 lat była solistką Batsheva Dance Company oraz charyzmatycznego tancerza i wokalisty Guillermo Horty Betancourta z Kuby, mieszkającego w Europie i łączącego azjatyckie techniki ruchu, gestu i śpiewu. Improwizowany dialog taneczny Mami Shimazaki i Guillermo Horty Betancourta będzie ucieleśnieniem motta festiwalu.

 

Szczegóły

Szczegółowy program konferencji informacje o prelegentach do pobrania

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

CH Manhattan, Sala Konferencyjna VNS – sala A, III piętro, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close