IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Liwia Bargieł „O mnie i trochę o tobie”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Liwia Bargieł „O mnie i trochę o tobie”

Fot. Szymon Tomsia

Wersja do druku

Udostępnij

Liwia Bargieł: „Praca z Pią Meuthen była dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Pia pomogła mi zagłębić się w proces improwizacji, umiejętnie i precyzyjnie kreując polecenia. Pchnęła mnie w kierunku eksperymentów z ruchem, do których samodzielnie byłoby mi trudno dotrzeć. Poprzez intensywny dialog oraz dogłębną analizę moich pomysłów pomogła mi zdefiniować postać, o której jest cała historia. Pia jest fantastycznym choreografem, potrafi w doskonale naprowadzić na odpowiednie tory i usystematyzować pracę, jednocześnie pozostawiając mi, jako swojej podopiecznej, dużą swobodę w decydowaniu o kompozycji. Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam okazję współpracować z tak fantastyczną profesjonalistką i niesamowitą osobą.”

 

Choreografia, wykonanie: Liwia Bargieł / współpraca artystyczna: Pia Meuthen (Holandia) / muzyka:  Krzysztof Lenczowski w wykonaniu Atom String Quartet / video: Krzysztof Osiecki / premiera: GFT 2012, Klub Żak / realizacja w ramach współpracy z Klubem Żak / 20 min.

 

Liwia Bargieł, absolwentka Konserwatorium Tańca Współczesnego Laban Centre w Londynie. Medalistka mistrzostw Polski i Europy w tańcu nowoczesnym. Podczs studiów miała okazję współpracować z choreografami tj.:Tom Dale,Tom Roden, Garry Lambert etc.

Jej choreografie pokazywane były w Bonnie Bird Theater w wieczorze najlepszych choreografii studentów drugiego roku Laban Centre. Po ukończeniu studiów współpracowała z Warszawskim Teatrem Tańca, jak również zajęła się tworzeniem własnych prac. Razem z Magda Grabowską tworzy Mala duet. Jej choreografie były wystawiane w Galeri Turbo na ASP w Warszawie, na festiwalach Re:wizje, Go,go dance!, FAMA.

 

Pia Meuthen (Holandia) – tancerka, choreograf; ukończyła Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie i Fontys Dansacademie w Tilburgu. Działa jako niezależny choreograf od 1998. W 2002 założyła własny zespół pod nazwą Panama Pictures, z którym tworzy produkcje i koprodukcje taneczne. Spektakle Panama Pictures obejmują – Unmade Beds, Newbodies, Odd, Go tell the women (we’re leaving), Nude, Strangely Familiar, Skin. Spektakl Unmade Beds był nominowany do nagrody VSCD za najlepszy spektakl. Pia Meuthen brała udział w projekcie „The Springdance Talent Program” w Nottingham; w tym samym roku uczestniczyła również w projekcie „The Big Intensive Workshop” w Sadler’s Wells, w Londynie. Spektakl w choreografii Meuthen pt. Go tell the women (we’re leaving) był prezentowany w ramach sieci Aerowaves. Od 2009 Pia Meuthen i jej zespół Panama Pictures są rezydentami w Danshuis Station Zuid (Tilburg/Holandia).

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:50

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close