IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Mami Shimazaki „Loop people”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Mami Shimazaki  „Loop people”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Duet magnetyzującej japońskiej tancerki Mami Shimazaki i izraelskiego wiolonczelisty Ran Nachmiasa stanowi spektakl wciągający, poetycki, z dużą ilością tańca i muzyki na najwyższym światowym poziomie. Mami Shimazaki ma bowiem za sobą wieloletnią współpracę z takimi zespołami i choreografami, jak Batsheva Dance Company, Maurice Bejart, Daniela Kurz, William Forsythe, czy Jiri Kylian.  

 

„Badam fizyczne i geograficzne ograniczenia używając do tego ruchu i zmysłów. Poszukuję miejsca, w którym ruch i istnienie zaczynają się i kończą, miejsca, które będzie ucieleśnieniem centrum, sercem, ośrodkiem procesu życia.” [Mami Shimazaki]

 

Choreografia i wykonanie: Mami Shimazaki / Muzyka: Ran Nahmias / Kostium: Hagit Abir / Scenografia: Gali Kaner / Reżyseria świateł: Lior Ezra / Premiera: maj 2010 / 20 min.

 

Mami Shimazaki (Japonia/Izrael) – ukończyła szkołę baletową w Tokio. W latach 1992-1994 kształciła się w szkole Rudra Bejart Lausanne. Współpracowała z takimi zespołami jak Ensemble di Micha Van Hoeck (Włochy), Aalto Theater (Niemcy). W 1997 przeniosła się do Izraela. W latach 1997-2009 była solistką zespołu Batsheva Dance Company Ohada Naharina. Tańczyła także w choreografiach takich twórców jak Maurice Bejart, Daniela Kurz, William Forsythe, Jiri Kylian, John Jasperse, Barak Marshall. Jej autorskie choreografie prezentowane są na całym świecie. Do najbardziej znanych należą – BlueWound (2001′), det-achi (2002), Beak (2004), Soda (2006), Starting Points (2007),xxyx (2009), Loop People (2010), Flood (2011).

 

Ran Nahmias (Izrael) – wiolonczelista, wokalista, kompozytor, twórca ; stworzył muzykę do wielu spektakli teatralnych, video-art.’u i spektakli tańca współczesnego takich twórców, jak Batsheva Dance Group, Mami Shimazaki.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close