IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Tao Dance Theatre „2”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Tao Dance Theatre „2”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl 2 to duet Tao Ye i Duan Ni. Nagrania rozmów wykonane podczas prób stały się punktem wyjścia do stworzenia choreografii i muzyki do towarzyszącej tancerzom. Powstał spektakl hipnotyczny i poruszający spektakl. Minimalistyczne ruchy układają się w wirtuozerską kompozycję będącą konwersacją dwóch ciał i dusz. 

 

Zespół Tao Dance Theatre występował na najważniejszych festiwalach tańca współczesnego na świecie i współpracował z najlepszymi chińskimi artystami różnych dziedzin – od muzyki eksperymentalnej, przez sztuki wizualne i teatr. 

 

Choreografia i taniec: Tao Ye and Duan Ni | Muzyka: Xiao He | Światła: Wang Peng | Kostiumy: Li Min | Premiera: 3 June 2011, Singapore Arts Festival | 48 minut

Produkcja: Producer: Ping Pong Productions, we współpracy z The Singapore Arts Festival, NorrlandsOperan and Dansmakers Amsterdam.

 

Tao Ye – tancerz, choreograf, pedagog; ukończył Chongqing Dance School w Chongqing (Chiny). Tańczył m.in. w Zespole Pieśni i Tańca Armii Chińskiej w Szanghaju, zespole Jin Xing Dance Theater, zespole Zuhe Niao, którego był współzałożycielem oraz znanym zespole Beijing Modern Dance Company (BMDC). W 2008, wraz z tancerką Duan Ni, założył własny zespół TAO Dance Theater, określany przez krytyków mianem jednego z najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Chinach i Azji.

 

Duan Ni – tancerka, choreograf, pedagog; ukończyła Shaanxi Art w Xi’an (Chiny) oraz Guangdong ATV Professional Academy for Performing Arts. Tańczyła w zespole Jin Xing Dance Theater z Szanghaju. W 2005 weszła do zespołu Akram Khan Dance Company, z którym występowała na festiwalach w Azji i Europie. W 2006 tańczyła w zespole Shen Wei Dance Arts w Nowym Jorku, z którym występowała m.in. w Lincoln Center oraz Kennedy Center for the Performing Arts. W 2008, wraz z tancerzem Tao Ye, założyła zespół TAO Dance Theater, określany przez krytyków mianem jednego z najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Chinach i Azji.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:45

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close